POD NIEBEM PARYŻA – Justyna Bacz z zespołem
Miejsce: Park im. Tadeusza Kościuszki – scena przy Tężni
WSTĘP WOLNY
Wystąpią:
Justyna Bacz – śpiew, gitara, scenariusz koncertu
Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Karol Podkul – akordeon
Wojciech Ruciński – bas
Zapraszamy na spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu.
Justyna Bacz z zespołem zabierze widzów w podróż przez świat ponadczasowej piosenki francuskiej. Nieprzemijające, różnorodne, przeboje z repertuaru Edith Piaf, Dalidy, Particii Kaas, Zaz, Georgesa Brassensa, Joe Dassina, czy zespołu Pink Martini pozwolą przenieść się pod niebo Paryża. Podczas koncertu usłyszymy, m.in. słynne Sous le ciel de Paris, Les Champs-Elysées, jak również motywy z filmu: Un homme et une femme.
JUSTYNA BACZ – piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, laureatka szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georges’a Brassensa” w 2013 r. („Journées Georges Brassens”). W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. W 2020 r. otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia Les Amis de Georges za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa. Nagrała osiem albumów głównie poświęconych piosence francuskiej, bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”, „Brassens mon amour”, „Empatik”, „Francuska chanson française”, „Dalida pieśń miłości”, „Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin „Femmes czyli kobiety”, a w 2021 r. płytę z autorskimi polskimi piosenkami dla najmłodszych pt. ”Justyna Bacz – dzieciom”.
„Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.”
Joanna Nojszewska „Klucz francuski”.
MARIUSZ DUBRAWSKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Autor muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej, kierownik muzyczny licznych festiwali i programów telewizyjnych, przez blisko 10 lat był jest kierownikiem muzycznym zespołu Ireny Santor. Współpracuje z czołówką polskich wokalistów i instrumentalistów.
KAROL PODKUL – muzyk instrumentalista, akordeonista. W latach 2006 – 2011 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem licznych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i za granicą. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów. Występował w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z wieloma teatrami warszawskimi.
W centrum muzycznych fascynacji Karola Podkula znalazła się szeroko rozumiana muzyka folkowa z całego świata, w szczególności muzyka bałkańska. Interesuje go również piosenka i muzyka francuska.
WOJCIECH RUCIŃSKI – basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. W latach 1984–1988 zdobywał zawód w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie w klasie kontrabasu. Następnie studiował na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (1988–1993). W latach 1985–2003 był związany z klubem Riviera-Remont, gdzie brał udział w koncertach i cyklicznych imprezach jazzowych klubu. Współpracował z teatrami warszawskimi- m.in. Teatrem Dramatycznym, Studio Buffo, artystami takimi jak: Maryla Rodowicz, Janusz Stokłosa, Irena Santor, Katarzyna Groniec, Stanisław Sojka, Natalia Sikora i wieloma innymi. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne style od klasyki, poprzez pop, jazz po muzykę francuską.