Get Adobe Flash player

DLA DOROSŁYCH

alt

Instruktor: Sylwia Łysik i Artur Łysik

Czwartki, godz.19:00-20:00

Zajęcia będą obejmowały naukę tańców ludowych z różnych regionów świata, m.in. francuskich, bałkańskich, żydowskich oraz będą służyć rozwijaniu poczucia rytmu, umiejętności zabawy z muzyką i koordynacji ruchowej w atmosferze wspólnej zabawy. Charakter tańców ludowych zapewnia integrację osób o różnych umiejętnościach i różnym tempie uczenia się. Szczególny nacisk zostanie położony na naukę tańców angażujących jednocześnie całą grupę, wykonywanych w kole z wymianą partnerów (chapelloise, cercle circassien) oraz korowodowych (francuskie sept sauts, greckie misirlou, bułgarskie galva li te boli).
Oprócz nauki samych tańców przewidziane są zabawy ruchowe na ich bazie, np. ćwiczenia na prowadzenie i podążanie, zabawa z wykorzystaniem muzyki tradycyjnej nakierowana na wyrobienie umiejętności jej świadomego słuchania i dialogowania z nią.
Podstawowym celem jest nie tyle dokładne nauczenie poszczególnych tańców, lecz pokazanie, ile radości i satysfakcji może dawać taka forma spędzania czasu, przełamywanie nieśmiałości i zachęcanie do zabawy z udziałem muzyki.

Sylwia Łysik - rodowita Pruszkowianka, pasjonatka tańców ludowych z Polski i Francji. Tańców uczyła się na taborach Stowarzyszenia Dom Tańca oraz warsztatach Piotra Zgorzelskiego i Grzegorza Ajdackiego. Śpiewu białego uczyła się na zajęciach Agaty Harz.

Artur Łysik - historyk, miłośnik tańców ludowych. Od 9 lat jego pasją są tańce ludowe francuskie, ale jego zainteresowania obejmują także tańce ludowe z Polski i Szwecji.

 altaltalt

 alt

Zajęcia: poniedziałki i czwartki, godz. 14:30 - 15:30 (I grupa); wtorki 11:00 - 12:00 i czwartki 13:00 - 14:00 (II grupa)

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.
Dzięki zajęciom metody Pilates w wersji opracowanej specjalnie dla osób starszych, seniorzy mogą zachować sprawność, ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odpowiedni i niezbędny poziom kondycji fizycznej.
Tego typu zajęcia zdobywają coraz większą popularność wśród seniorów i są polecane przez rehabilitantów ze względu na swoje właściwości, które nie obciążają narządów ruchu.

Instruktor: Maja Niderla – certyfikowana trenerka Pilates I i II stopnia.

alt

Scena Piosenki - Zespół "METAFORA"

Zajęcia: środa godz. 19:30 - 21:00

Instruktor: Jacek Janasik

Jest to nowa forma zajęć powstała w październiku 2014r. Celem zajęć jest promowanie twórczości własnej. Do tekstów, które piszą członkowie zespołu komponowana jest muzyka opracowywana na zespół instrumentalny - gitary akustyczne, gitara basowa, perkusja, pianino, saklsofon. Zespół wykonuje także utwory kompozytorów polskich i zagranicznych. W chwili obencje w zespole jest osiem osób.

altaltalt

Instruktor: Joanna Diehl

Zajęcia: wtorki, godz. 12:15-13:15

Zajęcia mają na celu propagowanie tańca wśród Seniorów. Studenci spędzają czas łącząc przyjemne z pożytecznym. Ćwicząc w rytm muzyki poprawiają swoją muzykalność, dbając jednocześnie o swoje ciało i umysł. Prowadząca zapewnia wysiłek, dobrą zabawę oraz poprawę nastroju.

Program zajęć:

- Praktyczna nauka podstawowych kroków różnych tańców solo jak i w parach.

- Elementy zajęć "Zdrowy Kręgosłup" oraz podstawy baletu.

- Mini wykłady z wiedzy o tańcu.

- Zabawy taneczne, ćwiczenia taneczno-ruchowe.

- "Taneczne prace domowe", quizy sprawdzające wiedzę przerobioną w trakcie zajęć.

Na zajęcia proszę zabrać ze sobą wygodne, sportowe obuwie, strój na zmianę oraz wodę do picia.

alt

Instruktor: Adam Malcherek

Zajęcia we wtorki i środy wg wcześniejszych zapisów.

Do wyboru nauka gry na: trąbce, puzonie i innych instrumentach dętych blaszanych i perkusyjnych, zajęcia obejmują także kształcenie słuchu, podstawy zasad i historii muzyki.
Zajęcia obejmują naukę gry na wybranym instrumencie głównym, rytmikę, naukę gry na "przeszkadzajkach", naukę gry w zespołach perkusyjnych. Dla najzdolniejszych możliwość nauki gry na zestawie perkusyjnym.

Zajęcia zbiorowe dla początkujących 45min, środa 15:00 (instrumenty dęte blaszane). Zajęcia zbiorowe dla zaawansowanych 90 min. środa 19:30 (instrumenty dęte blaszane). Ilość osób w grupie zależna od potrzeb realizowanych zagadnień.

Adam Malcherek, muzyk Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

altalt

Instruktor: Dominika Rembelska

ZAJĘCIA: Poniedziałek, środa, godz. 19:00 - 20:00 – I grupa, dzieci w wieku od 7 do12 lat (grupa początkująca)

                                     godz. 20:15 - 21:45 – II grupa, młodzież i dorośli (grupa zaawansowana)

Na treningach uczymy się sztuki walki, samoobrony, akrobatyki, gry na tradycyjnych instrumentach, podstaw języka portugalskiego i historii capoeiry. Członkowie biorą udział w pokazach, warsztatach, oraz corocznej ceremonii Batizado, czyli przyznawania stopni w capoeirze z udziałem brazylijskich mistrzów.

Dominika Rembelska, dyplomowana instruktorka samoobrony - capoeira jest jej pasją od 11 lat. Swoje umiejętności rozwijała podczas licznych staży i festiwali w Brazylii i Europie. Od początku 2000 do 2008 roku trenowała w grupie Beribazu pod kierunkiem brazylijskiego mistrza Jorga Liuza oraz Aldo Martinsa w grupie Capoeira Raiz pod przewodnictwem Mestre Bailarino.

 

Instruktor: Michał Śniadowski

Próby:  pon, śr godz. 17.30-21.00

Kabaret jest przedsięwzięciem młodym. Działa od 2010 roku. Stanowi go 4 wykonawców. Jest kabaretem autorskim (własna muzyka i teksty). Stylistyka prezentowana najbardziej zbliżona jest do "Kabaretu Starszych Panów"- przeważa formuła literacko-muzyczna.

Michał Śniadowski, mgr pedagogiki instruktor muz. kl. "S". Obecnie prowadzi zespoły: Zespół wokalny seniorów "WRZOS" (od 2000 r.), Kabaret "Po Przejściach", Zespół Dziecięcy.

alt

Instruktor: Michał Śniadowski

Próby: wt., godz. 17.00-21.00

Zespół jest laureatem wielu głównych nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Przedstawiał swoje programy w ponad stu prezentacjach publicznych na terenie kraju. Repertuar stanowi 6 bloków programowych (65 utworów) wykonywanych w technice wielogłosowej. Zespół tworzy 8 śpiewających seniorek.

 altalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: