Get Adobe Flash player

ANGIELSKI (I piętro sala 30)

Instruktor: John Martin Okoth

PIERWSZE ZAJĘCIA 4 PAŹDZIERNIKA

Poniedziałki                        
11.30 - 12.30 grupa początkująca
12.30 - 13.30 grupa zaawansowana

Środy                                   
11.30 - 12.30 grupa początkująca
12.30 - 13.30 grupa zaawansowana

 

PLASTYKA (III piętro sala 56)

Instruktor: Andrzej Jendrasiak

Środy , godz. 11.00-13.00

PIERWSZE ZAJĘCIA 6 WRZEŚNIA

 

PILATES (II piętro sala 42)

Instruktor: Maja Niderla

PIERWSZE ZAJĘCIA WRZEŚNIOWE: 5 WRZEŚNIA

WRZESIEŃ 

wtorki i czwartki, godz. 9:30 - 10:30 (I grupa)

wtorki i czwartki 10:45 - 11:45 (II grupa)

PIERWSZE ZAJĘCIA OD PAŹDZIERNIKA: 3 PAŹDZIERNIKA

PAŹDZIERNIK

wtorki i czwartki, godz. 9:30 - 10:30 (I grupa)

wtorki i czwartki, godz. 13:00 - 14:00 (II grupa)

wtroki i czwartki, godz. 14:15 - 15:15 (III grupa)

alt

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Dzięki zajęciom metody Pilates w wersji opracowanej specjalnie dla osób starszych, seniorzy mogą zachować sprawność, ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odpowiedni i niezbędny poziom kondycji fizycznej.
Tego typu zajęcia zdobywają coraz większą popularność wśród seniorów i są polecane przez rehabilitantów ze względu na swoje właściwości, które nie obciążają narządów ruchu.

Instruktor : Maja Niderla – certyfikowana trenerka Pilates I i II stopnia.

 

Rękodzieło

 

Głównym założeniem pracowni jest popularyzacja pracy artystycznej, manualnej przez poznawanie nowych technik, rękodzieła i twórczej inspiracji. Indywidualny rozwój osób biorących udział w warsztatach jest bardzo motywujący i odzwierciedla prace nie tylko jednostki ale także grupy.

Przeznaczona dla osób dorosłych które są chętne aby rozwijać umiejętności w zakresie papierplastyki, małej florystyki, projektowaniu biżuterii, dekoracji świątecznych itp. Techniki jakie będą stopniowo odkrywane podczas spotkań to np. praca z krepiną, filcem, quilling , decoupage artystyczne szycie ręczne kwiatów, embosing. Spotkania będą odbywały się regularnie raz w tygodniu co pozwoli na uzyskanie ciągłości w temacie i tak na przykład temat decoupage może być pogłębiony poprzez dodanie technik i sposobów wykonania ozdoby (bombki, pisanki- styropian, szkatułka, pudełko- sklejka, pieniek –naturalne drewno) Sposoby i możliwości łączenia tekstur kolorów w technice decoupage są nie zliczone dlatego podczas spotkania pierwszego w tym temacie, wspólnie ustalamy ramy pracy. Ze względu na stałe miejsce spotkań i możliwość wykorzystania przestrzeni, uczestnicy będą mogli pozostawiać prace do na przykład wyschnięcia. Mając taką możliwość zmniejsza się presja nad ukończeniem pracy.

Alina Pyrak mieszkanka Brwinowa, która od kilkunastu lat prowadzi autorskie manualno artystycznych warsztaty, pokazy. Wykształcenie zdobyła w Kanadzie i tam też odkryłam jakie możliwości ma wyobraźnia połączona z manualnymi możliwościami rąk. Pomysły na tematy i ich opracowania mnożą się w takiej ilości, że selektywna segregacja ujawnia najlepsze projekty.

Alina Pyrak "Każdy ma w sobie dar tworzenia, osoby które chcą odnaleźć, rozwinąć swój dar; wyobraźni i kreatywnej pracy zapraszam na spotkania, a ja poprzez odpowiednie bodźce pomogę wykonać wspaniałe „arcydzieła”.

TAŃCE LUDOWE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA (I piętro sala 31)

Instruktor: Sylwia Arszennik i Artur Łysik

Czwartki, godz.19:00-20:00

PIERWSZE ZAJĘCIA 5 PAŹDZIERNIKA

alt

Zajęcia będą obejmowały naukę tańców ludowych z różnych regionów świata, m.in. francuskich, bałkańskich, żydowskich oraz będą służyć rozwijaniu poczucia rytmu, umiejętności zabawy z muzyką i koordynacji ruchowej w atmosferze wspólnej zabawy. Charakter tańców ludowych zapewnia integrację osób o różnych umiejętnościach i różnym tempie uczenia się. Szczególny nacisk zostanie położony na naukę tańców angażujących jednocześnie całą grupę, wykonywanych w kole z wymianą partnerów (chapelloise, cercle circassien) oraz korowodowych (francuskie sept sauts, greckie misirlou, bułgarskie galva li te boli).
Oprócz nauki samych tańców przewidziane są zabawy ruchowe na ich bazie, np. ćwiczenia na prowadzenie i podążanie, zabawa z wykorzystaniem muzyki tradycyjnej nakierowana na wyrobienie umiejętności jej świadomego słuchania i dialogowania z nią.
Podstawowym celem jest nie tyle dokładne nauczenie poszczególnych tańców, lecz pokazanie, ile radości i satysfakcji może dawać taka forma spędzania czasu, przełamywanie nieśmiałości i zachęcanie do zabawy z udziałem muzyki.

Sylwia Łysik - rodowita Pruszkowianka, pasjonatka tańców ludowych z Polski i Francji. Tańców uczyła się na taborach Stowarzyszenia Dom Tańca oraz warsztatach Piotra Zgorzelskiego i Grzegorza Ajdackiego. Śpiewu białego uczyła się na zajęciach Agaty Harz.

Artur Łysik - historyk, miłośnik tańców ludowych. Od 9 lat jego pasją są tańce ludowe francuskie, ale jego zainteresowania obejmują także tańce ludowe z Polski i Szwecji.

altaltalt

 
 
 
 
 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: