Get Adobe Flash player

W Galerii Sztuki w Kamyku odbył się wernisaż prac Anny i Michała Orłowskich członków Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Anna Orłowska jest  absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Studium Pedagogicznego przy ASP. Maluje i rysuje odkąd pamięta, a przeważającym tematem jej prac jest człowiek- wykonuje portrety w wielu technikach - akrylowej, akwarelowej, rysunkowej, a także własnej. Uczestniczyła w wielu plenerach rysunkowych, malarskich i rzeźbiarskich, organizowanych przez ASP, WAPW i indywidualnych, m.in. na Sycylii, w Toskanii, Bretanii, Wilnie, Paryżu, Kazimierzu Dolnym, Dłużewie.

Jest także współzałożycielką Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, członkowie, którego prezentowali swoje prace na poprzedniej wystawie w Ośrodku a także córką wybitnego architekta, akwarelisty Ryszarda Rogali.

Michał Orłowski - akwarelista, architekt, uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich w  Paryżu, Pradze, Rzymie, Wiedniu, Wilnie, Wenecji, Bretanii, Toskanii, na Istrii i Sycylii oraz licznych plenerów krajowych.

Państwo Orłowscy zajmują się także działalnością edukacyjną prowadząc własną Szkołę Rysunku i Malarstwa CREOSFERA w Milanówku.

"Większość swoich podróży odbyłem z pędzlem, ołówkiem i blokiem papieru. Odwiedzane miejsca, przeżyte chwile, odczute sytuacje - wszystko to odcisnęło swoje piętno na mnie, ja zaś przelałem swoje emocje na papier. (…)

Ulotne emocje znalazły swoje odzwierciedlenie w najsubtelniejszej, na wskroś delikatnej i szczerej, niekiedy do bólu, technice - akwareli. Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z akwarelą zna jej nieustępliwość, jej kaprysy, lecz właśnie one - poprzez spontaniczność, swobodę i lekkość - nadają temu rodzajowi malarstwa absolutną unikalność" – słowa Michała Orłowskiego najlepiej oddają przekazane w pracach emocje i fascynacje tą jedną z najtrudniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych technik. Na wystawę  zaprezentowano przekrojowo prace o zróżnicowanej tematyce i w różnych technikach. Rysunki, obrazy namalowane w technice akrylowej - począwszy od portretów, poprzez pejzaże, martwe natury, widoki, sceny rodzajowe – jak cykl 4  obrazów „złapanych” w wirującym ruchu tancerek z „Mazowsza”, ukazują niebywałą swobodę i kunszt obojga Artystów nie tylko jako znakomitych akwarelistów, ale także rysowników i kolorystów.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: