Get Adobe Flash player

koncerty

Pierwsze w nowym sezonie kulturalnym spotkanie z cyklu „Markowi Goście” tym razem z Teatrzykiem Piosenki Satyrycznej z Olszyna „Czyści Jak Łza” odbyło się w 1 października. To niedzielne popołudnie wpisało się w „Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora”, więc nie obyło się bez życzeń dla Tej wyjątkowej społeczności, która licznie zapełniła salę koncertową naszego „Kamyka”. Formacja, która wyspecjalizowała się w wyjątkowo humorystycznej piosence o charakterze satyrycznym funkcjonuje na rynku kabaretowym już od połowy lat siedemdziesiątych. Mimo tak długiego okresu czynnego działania, kabareciarze nie tracą swojego wyrafinowanego poczucia humoru i wciąż potrafią śmiać się w zasadzie ze wszystkiego, co przyciąga ich uwagę. „Czyści Jak Łza” wystąpili na naszej scenie w składzie: Marek Markiewicz – autor większości tekstów, flety, drumla oraz recytacje, Jaromir Wroniszewski – kompozytor piosenek, śpiew i gitara oraz Zbigniew Ostrowski – akordeon. Zespół oprócz piosenek  zaprezentował także autorskie skecze, monologi i poezję satyryczną, m.in.: „Klub Akwarystów”, „Towarzysze Odyseusza”, „Mantra antykorupcyjna”, „Niezłomni”. Olsztyńska formacja muzyków, tekściarzy, kabareciarzy, radiowców  wprowadziła  nas  w dobry nastrój i wyszukany humor. Całe spotkanie, nie tylko muzycznie otworzyli i zakończyli dobrze już znani naszej publiczności – Ewa Sowa i Marek Majewski. 

Czysci Jak Lza 005Czysci Jak Lza 017Czysci Jak Lza 032Czysci Jak Lza 050Czysci Jak Lza 058

Stanisława Celińska i ,,Atramentowa” po raz kolejny na zaproszenie Prezydenta Pruszkowa i Dyrektora MOK ,,Kamyk” w Pruszkowie.
    
Tym razem 17 września, w niedzielne popołudnie mieliśmy ogromną przyjemność gościć wszechstronną artystkę , Stanisławę Celińską wraz z Zespołem na deskach sceny Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej (filia MOK).Przed licznie zgromadzoną publicznością (ok.300 osób) artystka zaprezentowała piosenki z albumu Atramentowa, utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów, specjalnie dla Niej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali między innymi; Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.Mistrzowska interpretacja, charyzmatyczny głos, wyjątkowa pogoda ducha sprawiły, że ponad dwugodzinny koncert pozostawił wspaniałą publiczność w magicznym nastroju pełnym refleksji ale i nieodłącznej nadziei na lepsze jutro…

Piosenki takie jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Na całość”, „Ale to już było”  zaśpiewali dla naszej wspaniałej publiczności Andrzej Sikorowski ( lider grupy ”POD BUDĄ”) z córką Mają Sikorowską przy akompaniamencie znakomitych muzyków: Jacek Królik - gitara, Tomasz Kupiec – kontrabas, Gertruda Szymańska - instrumenty perkusyjne. W niedzielne popołudnie 18.06.2017r., sala w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej rozbrzmiewała ciepłymi polsko-greckimi rytmami. Artyści łącząc dwa pokolenia oraz dwie kultury stworzyli fantastyczną atmosferę wśród pełnej sali widzów, którzy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania, a swą wdzięczność za wspaniały koncert wyrazili owacjami na stojąco.

Kamykowa publiczność w niedzielne popołudnie (28 maja 2017r), wysłuchała z dużym zainteresowaniem fragmentów poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”, które czytał znakomity aktor Pan Wiktor Zborowski. Spotkanie jak zawsze było wielką ucztą dla miłośników pięknego słowa i dobrej muzyki.
Przepięknie odczytany tekst ponadczasowego poematu otuliła muzycznie Katarzyna Łochowska śpiewając rosyjskie piosenki przy akompaniamencie Marcina Mazurka.

„Na naszym zimnym świecie potrzebne są kobiety,

które do życia ludzkiego wniosą ciepło, ufność, zrozumienie, przyjaźń, czułość, bezpieczeństwo, 

wszystko, co czyni życie wartym starania i miłości.

Pilnie potrzebujemy matek. Świętując Dzień Matki, świętujemy naszą pierwszą miłość i radość z istnienia,

a także naszą wiarę w przyszłość......”
                                                                                         P.Bosmans

 

Koncert „Śpiewającej Rodziny Kaczmarków”, dedykowany Wszystkim Mamom, dostarczył naszej wspaniałej publiczności mnóstwa wzruszeń.....

 

Kolejny cykl "Markowi Goście" już za nami. Marek Majewski, dobrze już znany "Kamykowej" publiczności, rozpoczął koncert "Balladą pościelową" oraz piosenką pt.: "San Escobar" i już na samym początku rozbawił wszystkich prawie do łez. Dzięki temu wprowadził nas w magię koncertu. Tym razem gościliśmy Lubelską Federację Bardów w składzie: Jan Kondrak, Marek Andrzejewski oraz Piotr Selim.
Zaprezentowali nam dobrą poezję w swoim stylu, bez zbędnych słów. Teksty przepełnione są głęboką refleksją i subtelnym żartem, a muzyka wspiera tekst zróżnicowanym rytmem i oryginalnym brzmieniem. Pierwszy utwór „Wstań przyjaciółko moja” zapowiedział ucztę dla ucha, a każdy kolejny - „Kare konie” czy Bratki” utwierdzał w przekonaniu iż znajdujemy się we właściwym miejscu, o właściwej porze. Piosenki Bardów zapadły w pamięć, ponieważ zawsze są aktualne i nigdy się nie starzeją. „Kamykowa” publiczność jak zwykle nie zawiodła, ale Bardowie również nie zawiedli ich oczekiwań.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Tadeusz Woźniak - autor tekstów, kompozytor i aranżer obdarzony ciepłym aksamitnym głosem, gościł 19 marca w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej.
Melodyjne ballady własnej kompozycji, jak i piosenki innych twórców, wykonywał akompaniując na gitarze, przy jednoczesnym wsparciu muzycznym żony – Jolanty Majchrzak.
Obrazowo, z dystansem do siebie i z dużą dozą humoru Gość wprowadzał zgromadzonych widzów w klimat każdego, wykonywanego przez siebie utworu. Pozwoliło to nawiązać wspaniały kontakt ze słuchaczami, którzy spontanicznie włączali się do wspólnego wykonywania znanych i popularnych piosenek takich jak „Hej, Hanno", „Smak i zapach pomarańczy", „To będzie syn" czy chyba najbardziej znanego słuchaczom utworu - „Zegarmistrz światła".
Na zakończenie wspaniałego spotkania, wokalista zaśpiewał „Co jutro będzie?" z nowego projektu muzycznego „Ziemia".
Mądrość tekstów, wspaniała oprawa muzyczna spotkania, a przy tym cudowna atmosfera koncertu sprawiły, ze widzowie wychodzili z niego pod olbrzymim wpływem artysty i jego twórczości.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Kolejne spotkanie z cyklu ,,Poetycko i muzycznie z K40" odbyło się w naszym ,,KAMYKU” 5 marca 2017 roku. W programie spotkania znalazły się przeróżne teksty poetyckie oddające całokształt twórczości poety -  Mistrza Jeremiego Przybory. Były więc liryczne wiersze o miłości, i dowcipne z dużą dozą niepowtarzalnego humoru, o ludzkich słabościach, w znakomitej interpretacji Ewy Telegi i Magdaleny Schejbal. Było to przypomnienie najbardziej znanych i ponadczasowych wierszy Jeremiego Przybory m.in. : ,, Bo we mnie jest seks”, ,,Kaziu, zakochaj się”, ,, Prysły zmysły, ,,Taka gmina”, ,,Bądź mi tatą” ,,Idę cienistą stroną ulicy” czy znakomite ,,Tango kat”.
Do tego dobrze znane, równie starannie dobrane piosenki, towarzyszyły recytowanym utworom. Perełki z repertuaru duetu doskonałego czyli Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego zaśpiewała Katarzyna Łochowska przy akompaniamencie Marcina Mazurka. Piękna polszczyzna, różnorodne treści, znakomita muzyka i śpiew pozwoliły na chwile wytchnienia i zadumy ale też niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach publiczności, miłośników poezji.

altaltaltaltaltaltalt

W ramach cyklu Poetycko i muzycznie z K40 – tym razem mieliśmy niezwykłą przyjemność wysłuchania wierszy  „Poema naiwne” – cyklu dwudziestu wierszy napisanych przez Czesława Miłosza, w 1943 roku, a stworzonych „na przekór wojnie”… Przesłanie tego zbioru wierszy oddają trzy zawarte w nim utwory: „Wiara”, Nadzieja”, „Miłość”….
„Poema naiwne” są przesycone spokojem, ciepłem, pozytywnym postrzeganiem świata…-  tak charakterystycznymi dla sposobu widzenia otoczenia  przez  szczęśliwe,  poznające go dziecko…
Wzruszający przekaz poezji laureata Nagrody Nobla, tak słowny jak i muzyczny, pełen znaczeń, odcieni, niedopowiedzeń i melodii zaprezentowali słuchaczom 5 lutego 2017 roku, wczesnym, niedzielnym, popołudniem aktorzy teatralni i filmowi: Anna Cieślak, Ewa Telega, Adam Woronowicz, oraz kompozytor, muzyk, lider polsko-duńskiego zespołu „Czesław Śpiewa” - Czesław Mozil, którego autorska muzyka wspaniale ilustrowała i wzmacniała przekaz wierszy.
Artyści z pełnym sukcesem zmierzyli się z potęgą postaci i twórczości naszego polskiego Noblisty.Ich subtelność, wrażliwość, idące w parze z profesjonalizmem, pozwoliły na plastyczne, wzruszające, magnetyczne, z zarazem proste w przesłaniu przekazanie słuchaczom twórczości Czesława Miłosza.
Dla osób zebranych tego dnia w sali naszego "Kamyka", było to na pewno niezapomniane przeżycie, które dotknęło najgłębszych pokładów ich wrażliwości i mamy nadzieję, wzmocniło codzienną wiarę, nadzieję, miłość…

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 „Pruszków Pamięta” czyli piosenki żydowskie i wspomnienia o sąsiadach to koncert poświęcony uczczeniu pamięci żydowskich mieszkańców miasta. Na „Kamykowej” scenie 29.01.2017r. zagościła po raz kolejny Olga Avigail Mieleszczuk, tym razem wprowadziła nas w nastrój zadumy i melancholii. Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych, specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidysz i po hebrajsku. Artystka obecnie mieszkająca w Jerozolimie, inicjuje projekty międzykulturowe z udziałem artystów z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Przy fortepianie zasiadł znany już „kamykowej” publiczności Hadrian Filip Tabęcki - kompozytor, aranżer, pianista, autor muzyki do filmów (m.in. „Lejdis”), przedstawień teatralnych, komponujący również muzykę do wierszy i tekstów Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego. Usłyszeliśmy znane i lubiane szlagiery muzyki żydowskiej między innymi: „Miasteczko Belz”, „List do Palestyny” czy „Bulbes” - jeden z najbardziej znanych utworów pruszkowskiego żydowskiego koła teatralnego. A ponadto na licznie zgromadzonej pruszkowskiej publiczności ogromne wrażenie wywarła ballada oraz tango z getta warszawskiego – piękna interpretacja przenosząca nas w tamte czasy. Muzyce towarzyszyły wspomnienia pruszkowskich Żydów zaczerpnięte z książki „Sefer Pruszków – księga pamięci Pruszkowa, Nadarzyna i okolic” zaprezentowane przez młodzież z pruszkowskiego Liceum im. T. Kościuszki oraz Pana Gerarda Połozyńskiego. Na zakończenie usłyszeliśmy dobrze znaną wszystkim kołysankę wykonaną w języku jidisz, po polsku i po hebrajsku - „Ach śpij kochanie” napisaną przez polskiego twórcę żydowskiego pochodzenia.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Niezapomnianym przeżyciem muzycznym był Koncert Noworoczny  „Najpiękniejsze melodie świata”, który odbył się w zimowe, niedzielne popołudnie 15.01.2017. w naszym „Kamyku”. Znakomity tenor, obdarzony pięknym głosem o ciepłej i łagodnej barwie czyli mistrz włoskiego bel canto -Bogusław Morka zawładnął pruszkowską publicznością. To śpiewak o niebywałej wszechstronności, który czuje się doskonale zarówno w operze, jak i krainie operetki. Jego ogromna popularność, poparta jest wieloletnią pracą artystyczną oraz wielkim uznaniem, które zyskał występując na estradach w kraju i za granicą. W półtoragodzinnym koncercie znalazły się największe przeboje ze znanych operetek i musicali, pieśni hiszpańskie i włoskie oraz perły muzyki estradowej i filmowej, które chwytają za serce. Wybrzmiały m.in. utwory: „Mamma”, „My way”, „Moonriver”, „Wielka sława to żart”, „Granada”. Cały występ uświetniła swoim akompaniamentem Bogna Dulińska. Koncert Noworoczny został nagrodzony wielkimi owacjami na stojąco, a na  twarzach ludzi malowało się ogromne wzruszenie, co jest najlepszą recenzją dla Artystów…

altaltaltaltaltaltaltalt

Recital Danuty Błażejczyk „Na krawędzi nocy i dnia” doskonale wpasował się w niedzielny nastrój w „Kamyku” 4.12.2016r. Danuta Błażejczyk to nie tylko piosenki, to spotkanie z pogodnym i szczęśliwym człowiekiem, który chce i potrafi dzielić się tym szczęściem z innymi. Pani Danuta koncertowała na całym świecie, nagrała kilka płyt, zdobyła wiele prestiżowych nagród, współpracowała z takimi osobami jak Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski oraz innymi. Ceniona przez odbiorców i krytykę za niebanalny repertuar i wspaniałe warunki głosowe, ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno w kraju jak i za granicą. Brała również udział w polskich inscenizacjach trzech musicali. Wokalistka, interpretatorka piosenki, do swojego repertuaru, poza bluesem, standardami jazzowymi i muzyką typowo rozrywkową, włączyła nastrojową balladę. Koncert doskonale wpasowuje się w nastrojowe klimaty, pełne mądrości, wspomnień, refleksji i zadumy, potrzebne nam wszystkim o każdej porze dnia i roku. Recital „Na krawędzi Nocy i Dnia”, to cudowna i ciepła muzyczna opowieść o życiu i wartościach, jakie powinny przyświecać ludziom w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Oprócz piosenki tytułowej, mogliśmy usłyszeć wiele innych przebojów z repertuaru Pani Danuty między innymi: „Mocniej zabiło mi serce”, „Modlitwa”, czy „Szeptem”. Przy fortepianie zasiadł Łukasz Rynkowski, który zadbał o nastrój i magię koncertu. A na zakończenie wspólnie z prezydentami Pruszkowa wszyscy zaśpiewali kolędy. Świąteczny nastrój zagościł na sali i zrobiło się bardzo przyjemnie. Brawa na stojąco mogą świadczyć, że występ przypadł do gustu wymagającym słuchaczom „Kamyka”.

altaltaltaltaltalt

Na długo w pamięci pozostanie nam niepowtarzalny, liryczny wieczór z Michałem Bajorem. Artysta, uwielbiany za głos, osobowość i oryginalny styl wystąpił na scenie naszego „Kamyka” 25 listopada 2016 roku. Koncert „Moja miłość” to jednocześnie Jego 19-sta płyta pod tym samym tytułem, poświęcona piosenkom o miłości znanym i śpiewanym od pokoleń. Bo któż z nas nie nucił choć raz „ Prześlicznej wiolonczelistki” ,”Och życie kocham Cię nad życie”, „Nie ma jak u mamy” z mistrzowskim tekstem Wojciecha Młynarskiego. Każdy utwór został poprzedzony przez Artystę zabawną anegdotą, a najwięcej historii związanych było z samą Alicją Majewską. Podczas prawie dwugodzinnego koncertu mistrz interpretacji wykonał również dwie premiery, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez naszą publiczność - piosenki napisane specjalnie dla Michała Bajora przez Wojciecha Młynarskiego, a zaśpiewane w duetach z Alicją Majewską „Miłość jest tylko jedna” i Anną Wyszkoni „Ja Kocham, Ty Kochasz”. Perfekcjonista w każdym calu czyli Michał Bajor hipnotyzował nas swoim głosem oraz przekazał mnóstwo pozytywnej energii.  Dopełnieniem była muzyka wspaniałego aranżera – Wojciecha Borkowskiego, który tego wieczoru zasiadł przy fortepianie.

altaltalt

Znakomita atmosfera, znakomita publiczność i świetne teksty, a wszystko w magicznej, jesiennej scenerii listopadowego wieczoru. Tak w kilku słowach można podsumować niedzielne spotkanie pt.: „Poetycko i Muzycznie z K 40”. Wykonawcy wykazali się naprawdę wysokim kunsztem artystycznym, co nie może dziwić skoro artystki same o sobie piszą, że K40 to „stowarzyszenie kobiet niezależnych i nieobliczalnych, kreatywnych i przedsiębiorczych; kobiet, które chcą i będą wpływać na życie publiczne gminy, powiatu i kraju, jesteśmy wszędzie tam, gdzie warto lub trzeba być”. Pani Ewa Telega z najwyższym oratorskim kunsztem przedstawiła nam katastroficzny poemat Juliana Tuwima, „Bal w operze”, w co bardzo płynnie i taktownie wplecione były piosenki Ewy Demarczyk „Karuzela z madonnami”, „Grande Valse Brillante”, „Cze tango cze” i wiele innych zaśpiewane przez zjawiskową wokalistkę Katarzynę Łochowską. Cały występ dopełnił i jednocześnie uświetnił swoim akompaniamentem Marcin Mazurek. Pruszkowska publiczność nie ma w zwyczaju żegnania się z artystami bez bisu i oczywiście było też tak w tym przypadku. Czekamy na kolejne odsłony nowego cyklu naszego „Kamyka”.

altaltaltaltalt

Pierwsze w nowym sezonie kulturalnym spotkanie z cyklu „Markowi Goście” tym razem z Zespołem „Czerwony Tulipan” z Olsztyna zgromadziło pełną salę i przypadło do gustu naszej niezawodnej publiczności.Zespół tworzy pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor i „szef”, Ewa Cichocka – artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu, Krystyna Świątecka – wzruszająca liryzmem oraz fenomenalni gitarzyści: Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski. „Czerwony Tulipan” wymyka się z szablonowej klasyfikacji i można go zaliczyć do kilku nurtów m.in. poezji śpiewanej czy piosenki popularnej, ale równie dobrze czuje się w nurcie piosenki zaangażowanej. Generalnie jednak jest zaliczany do „Krainy Łagodności”, a to głównie z powodu współpracy z radiową Trójką. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory znane i lubiane, takie jak „Odpowie Ci wiatr” ze słowami Boba Dylana, który kilka dni temu otrzymał Nagrodę Nobla,  „Jak dobrze z balladą wędrować” ,”Miłość w Portofino” oraz „Dziwny jest ten świat”. Nie mogło jednak zabraknąć charakterystycznych dla Zespołu piosenek „Jedyne co mam” , „Stukot kół” czy nawiązania do piosenek czeskiego barda Jaromira Nohavicy, którego wzruszające „Sarajewo” na stałe zagościło w repertuarze Krystyny Świąteckiej. To wyjątkowe spotkanie, które odbyło się 16 października 2016 roku otworzył i zakończył w swoim oryginalnym stylu śpiewający poeta i satyryk – Marek Majewski. Dwugodzinny koncert, któremu towarzyszyły bisy i owacje na stojąco okazał się wielkim świętem poezji.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: