Get Adobe Flash player

,,Serce w piosence” – pod takim tytułem odbył się w niedzielę 3 października Jubileuszowy Koncert z okazji 15-lecia działalności artystycznej Zespołu ,,Wrzos”.
Uroczystość otworzyła Dyrektor MOK – Ewa Sowa, z wielką atencją witając licznie zebraną widownię i z uznaniem mówiąc o osiągnięciach Zespołu na przestrzeni minionego piętnastolecia, podkreślając bogaty dorobek artystyczny, który stanowi 7 bloków tematycznych, ok. 70 piosenek, wykonywanych w technice wielogłosowej, i co warto podkreślić, śpiewanych z pamięci. Gratulowała Zespołowi wielu głównych nagród i wyróżnień w konkursach oraz przeglądach regionalnych  i ogólnopolskich.
Jubileuszowy koncert miał bardzo wdzięczną formułę. W scenariuszu nakreślonym przez kierownika muzycznego, Michała Śniadowskiego znalazło się pięć bloków tematycznych.
Piosenka ,,Kwiaty Polskie” z patriotycznego cyklu ,,Kocham Cię Ojczyzno” rozpoczęła trwający bez mała dwu godzinny koncert. Solistki zespołu płynnie przechodziły do kolejnych bloków tematycznych zapraszając do wspólnego śpiewania. Publiczność nie pozostawała obojętna słysząc piękne melodie, które wyszły spod ręki ukochanego kompozytora Warszawy, Henryka Warsa, piosenki przedwojennych kabaretów czy też starowarszawskie szlagiery. Podczas koncertu nie zabrakło prawdziwych perełek, do których z całą pewnością można zaliczyć popisowy numer ,,Ja jestem Andzia” w aktorskim wykonaniu solistki - Pani Wiesławy Marciniak. Urzekły nas również walce - ,,Walc z Nocy i Dni” oraz ,,Niebieski Walc” z  1931 roku. Ten wieczór z całą pewnością należał do Jubilatów, wszyscy obecni na koncercie mogli się przekonać, że 15 lat wspólnego śpiewania daje znakomite rezultaty.
Po muzycznej uczcie przyszedł czas na podziękowania, gratulacje, kwiaty, statuetki…
Najserdeczniejsze życzenia, gratulacje i wyrazy uznania za 15 lat aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Pruszkowa złożył Zastępca Prezydenta –Andrzej Królikowski, a w imieniu starosty Pruszkowskiego życzenia i upominki przekazała Magdalena Gizińska. Gratulacje i podziękowania przeplatały się z chwilami zadumy i refleksji, Dyrektor ,,Kamyka” kierując słowa wielkiego uznania dla całego Zespołu, a także dla kunsztu pracy pedagogiczno – muzycznej Pana Michała Śniadowskiego, kierownika Zespołu, przywołała w pamięci moment powołania Jego osoby do pracy z Seniorami.
Na koniec rozbrzmiało gromkie sto lat dla Jubilatów zaintonowane przez Dyrektora ,,Kamyka”, a tort z napisem: 15-lecie Zespołu Wrzos był słodkim zwieńczeniem jakże pięknego spotkania.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: