Get Adobe Flash player

recitale

"Pamietasz była jesień mały hotel "Pod różami",pokój numer 8.
Staruszek portier z uśmiechem dawał klucz.
Na schodach niecierpliwie całowałeś po kryjomu moje włosy...
czy więcej złotych liści było czy Twych pieszczot miły dzisiaj nie wiem już..."

 

27 września odbył się wyjątkowy Recital gwiazdy polskiej i światowej estrady, piosenkarki a także aktorki – Sławy Przybylskiej.

Za nami spotkanie z piękną piosenką, niezwykłą narracją oraz akompaniamentem zapadającym w pamięć. Na naszej scenie gościliśmy znakomite postaci sceny muzycznej: Sławę Przybylską - śpiew, Jana Krzyżanowskiego - narracja oraz Janusza Tylmana – akompaniament. Wydarzenie zgromadziło niebywałą publiczność. Zebrani goście mogli usłyszeć największe przeboje Artystki oraz po koncercie nabyć płyty i książki Jej poświęcone. Zakończeniu występu towarzyszyły owacje na stojąco.

Niezwykłą dawka satyry, ale także refleksji, to program literacko-satyryczno-kabaretowy w wykonaniu Sławomira Hollanda, który odbył się 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie.
Holland – znakomity aktor teatralny i filmowy,związany z teatrem "Ateneum" w Warszawie,absolwent PWST we Wrocławiu. Goszcząc u nas Sławomir Holland dał popis najwyższego  kunsztu aktorskiego. Ponad godzinny program, na który złożyła się wiązanka znakomitych utworów literatury dwudziestolecia międzywojennego, Juliana Tuwima, Jerzego Jurandota, Mariana Hemara, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To wyjątkowy repertuar, przepleciony autorską narracją i interpretacją, stworzoną razem z Jackiem Bursztynowiczem, który opracował wspólnie z Hollandem koncepcje programu.

Nowy Rok 2013 rozpoczęliśmy w  Miejskim Ośrodku Kultury "Kamyk" bardzo uroczyście, ponieważ gościliśmy Ninę Nowak -  jedną z czołowych i najwybitniejszych polskich śpiewaczek reprezentującą najwyższą klasę i profesjonalizm. Uroczysty Koncert Noworoczny  odbył się 13 stycznia 2013 o godz.16.00, a rozpoczęła go Dyrektor Ewa Sowa oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyńki przekazując licznie przybyłym mieszkańcom Pruszkowa najserdeczniejsze życzenia noworoczne.  Nina Nowak, znana na całym świecie ze swojej wyjątkowej barwy głosu zachwyciła naszych gości repertuarem specjalnie przygotowanym na ten wyjątkowy dzień. Na długo utkwiły w naszej pamięci utwory jak: "Love Story", "My heart will go on", "Love me tender",  "Can't help falling in love" czy dwa utwory na podkładzie orkiestry Los Angeles-Filharmonik: "One moment in time" Johna Hamiltona oraz "My Way" legendarnego Franka Sinatry. Artystce akompaniowała Halina Andrzejewska, która wykonała również utwory solowe: "Walc Wiedeński" Edwarda Gertnera oraz "Tango Jalousie".  Nina Nowak urzekła nie jedno serce swoim wyjątkowym głosem, ale i wspaniałymi  kreacjami scenicznymi oraz swoją otwartością i życzliwością. Wszyscy goście opuścili salę Miejskiego Ośrodka Kultury pełni entuzjazmu oraz nowej energii na najbliższy rok.

30 listopada wieczór z Katarzyną i Cezarym Żak

W ten piątkowy, a zarazem andrzejkowy wieczór Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców Pruszkowa wyjątkową niespodziankę. Zaprosiliśmy aktorską parę małżeńską Katarzynę i Cezarego Żak, znanych m.in. z kultowego serialu "Miodowe Lata" , "Ranczo" czy desek Teatru Rampa, Teatru Powszechnego w Warszawie oraz Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Spotkanie składało się z dwóch części: pierwszej kabaretowej i drugiej, bardziej luźnej - rozmowy i odpowiedzi na pytania publiczności. Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Ewę Sowę licznie przybyłych gości pojawiła się ONA. Katarzyna Żak, ubrana w czarną sukienkę jak kocica wskoczyła na scenę i od razu urzekła swoim głosem i delikatnym ruchem. Wykonała jazzowe piosenki, do których teksty napisał specjalnie dla Niej Wojciech Młynarski. Pani Katarzyna stworzyła nastrój aktorskim wykonaniem. Druga część duetu małżeńsko-aktorskiego ON - Cezary Żak, utożsamiany z księdzem a zarazem wójtem w jednej osobie. Dzięki dużej dawce humoru, anegdotami z życia i planu przeplatał występ żony i sprawił, że na każdej twarzy pojawił się uśmiech.  Po gromkich oklaskach i podziękowaniu za występ wszyscy goście wyszli rozbawieni, zapowiadając szybki powrót na kolejne wydarzenia artystyczne do "Kamyka".

5 października 2012  Wieczór autorski Stanisławy Celińskiej

Wieczór spędzony ze Stanisławą Celińską był niezwykły bo i niezwykła jest postać tej fenomenalnej aktorki. Widzowie tłumnie przybyli do "Kamyka" i wszyscy wyszli zachwyceni.
To było spotkanie autorskie i Stanisława Celińska opowiedziała o książce "Niejedno przeszłam". Książka powstała na podstawie wywiadu jaki przeprowadziła z aktorką dziennikarka Karolina Prewęcka. Następnie aktorka opowiedziała o swoim życiu - pochodzeniu, dzieciństwie, rodzicach po których odziedziczyła talent muzyczny, babci Rosjance po której ma dynamiczny charakter, ogromną energię, o początkach kariery zawodowej, pracy w teatrze, wspominała aktorów z którymi pracowała a których już nie ma. Aktorka nawiązała bliski, naturalny i sympatyczny kontakt z publicznością, chętnie odpowiadając na zadawane pytania. Opowieść przerywana była znanymi, pięknymi utworami o miłości przy akompaniamencie pianisty Tomasza Bajerskiego. Aktorka z osoby tryskającej energią przeistaczała się w kobietę liryczną i śpiewała w pięknej scenerii stworzonej światłem. Aktorka zakończyła spotkanie charakterystycznym utworem kabaretowym "Song sprzątaczki".

28 września 2012 Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego

W ten piątkowy wieczór mieszkańcy Pruszkowa tłumnie przybyli do "Kamyka". Okazja była szczególna, ponieważ Miejski Ośrodek Kultury odwiedził Emilian Kamiński - wspaniały, wszechstronny aktor, reżyser i przede wszystkim dyrektor Teatru "Kamienica".
W prezentowanym programie kabaretowym aktor w sposób szalenie dynamiczny, z ogromnym ładunkiem humoru przeszedł z widzami przez kilka etapów swojego życia, barwnie i z wielką sympatią malując sylwetki osób szczególnych, z którymi się zetknął, które wywarły znaczący wpływ na jego życie a wszystko w polskich realiach tamtych czasów. Poznajemy bliżej Gustawa Holoubka , Adama Hanuszkiewicza, Czesława Niemena takimi jakimi ich nie znaliśmy . Emilian Kamiński okazał się świetnym parodystą i bacznym obserwatorem, nieustannie zaskakującym publiczność, przeistaczającym się z jednej postaci w drugą. Aktor dysponuje przy tym dobrym głosem, który prezentował w licznych piosenkach akompaniując sobie na gitarze.
Po zakończonym występie oklaskom nie było końca. Wszyscy wyszli rozbawieni przyrzekając sobie, że wkrótce odwiedzą teatr "Kamienica".

18 maja

"Hej radością oczy zabłysną" pieśni filomatów i filaretów w programie muzyczno-historycznym grupy z Białorusi

A. Żbanow-autor projektu, A. Prochowa-muzyka, wykonawcy: Z. Zaniewskij, S. Długoszew, A. Jewdokimów.

20 kwietnia koncert pt. Podróż w wykonaniu Kuby Michalskiego uświetnił wernisaż wystawy malarstwa  Daniela Jerzego Tramecourt

 

9 marca recital piosenki Agnieszki Osieckiej - śpiewa Małgorzata Czajka

Małgorzata Czajka - wokalistka i tłumacz. Pasjonują ją słowa: śpiewane, pisane, czytane. Poezja i proza. Muzyka, która ilustruje. Śpiewu uczyła się w Niepublicznej szkole Wokalnej im. J. Wasowskiego 9 w klasie Izy Puk ) także na warsztatach i lekcjach prowadzonych przez Annę Serafińską, Katarzynę Winiarską, Elżbietę Zapendowską. Uczestniczka i laureatka konkursów wokalnych ( Grand Prix VIII edycji Konkursu ,,pamiętajmy o Osieckiej" i XXXII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie) oraz studenckich festiwali piosenki ( FAMA, SFP w Krakowie ).

Obecnie jako czajka kończy pracę nad debiutancką płytą ,,Vertigo Lane", której producentem jest Bartłomiej Zajkowski.02.03. 2012
Spotkanie z Marią Czubaszek połączone z promocją nowej książki ,,Każdy szczyt ma swój Czubaszek"

Maria Czubaszek-polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała na Wydziale
Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2009 z rąk Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Członkini Partii Dobrego Humoru

15.01.2012  Koncert Noworoczny "Jazz łączy pokolenia"

w wykonaniu: Piotra "Bociana" Cieślikowskiego /saksofon tenorowy i sopranowy/,

Wojciecha Karolaka /organy Hammonda/, Sebastiana Kuchczyńskiego /perkusja/

{youtubejw autostart="false"}-lRlT0fAW60{/youtubejw}Koncert jazzowy w wykonaniu zespołu "Maciej Fortuna Trio" uświetnił wernisaż wystawy prac w ramach XIII edycji  Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej "Talent Pasja Intuicja" 4 listopada 2011 r. Miejski Ośrodek Kultury Kamyk

 

"Bywają takie dni, że się na jawie śni" (Koncert - MOK)

 

Duża klasa interpretacyjna, wspaniały timbre głosu, kultura muzyczna - czyli po prostu - KRYSTYNA PROŃKO (MOK Koncert Noworoczny)

"Jazzowa elegancja, kwintesencja swingującego grania - dusza i dźwięki prosto z serca" (MOK maj 2011)

 

Wieczór Konesera Sztuki-JAZZ NA JESIEŃ w "KAMYKU": wieczór standardów na saksofon - MOK 23.09.2011.

"Głębokie brzmienie saksofonu Wojciecha Czubina i ciepła melodyjna gitara Piotra Czubina może się podobać zarówno w głośnym wykonaniu na dużej sali, ale także jako ciche tło muzyczne odtwarzane z płyty w kameralnych warunkach domowego zacisza". /leo48/

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: