Get Adobe Flash player

28 czerwca odbył się XIX Rock Piknik. W tym roku również zagraliśmy pod hasłem „Lepiej grać niż ćpać”. Aby te słowa miały pełniejszy wydźwięk zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Monar. Niestety ze względów pogodowych jedynym reprezentantem Monaru, który zaprezentował się na scenie był Maniek – beatboxer. Pomimo niekorzystnej sytuacji pogodowej udało się zrealizować występy sześciu zespołów lokalnych i z pobliskiej miejscowości. W tym roku na naszej scenie wystąpili: LITTLE BOY, STARA PAKA, THE PILLOWERS, JUSTICE THEORY, WĘŻE i MRÓWKI oraz SUNDARAM. Zaproszona gwiazdą była grupa LAO CHE - crossoverowy zespół, działający w obszarze rocka alternatywnyego. To formacja, która ma na swoim muzycznym koncie pięć krążków. Działalność zespołu została szczególnie uhonorowana w 2012 roku podczas uroczystości, związanych z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Członkowie zespołu zostali przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udekorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego. Finałowy koncert zgromadził liczną publiczność, rotacyjnie w całym wydarzeniu wzieło udział ponad 1000 osób, dziękujemy wszystkim obecnym i zapraszamy na kolejną edycję:)

Zapraszamy do przeczytania relacji z imprezy:

WPR24

COWMIESCIE.pl


Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy:


GALERIA

GALERIA – zdjęcia Piotr Gajewski

 

 W tym roku na naszej scenie wystąpili:

Gwiazda wieczoru - zespół LAO CHE

altaltalt

 LITTLE BOY

alt

STARA PAKA

alt

THE PILLOWERS

alt

JUSTICE THEORY

alt


WĘŻE i MRÓWKI 

alt

SUNDARAM

alt
 

alt

 

 

 

 

Rock Piknik 15.06.2013

„Lepiej grać niż ćpać” – pod takim hasłem w sobotę 15 czerwca odbył się Rock Piknik. Impreza rozegrała na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie. Historia koncertów sięga lat osiemdziesiątych.Stanowiły one okazję dla zespołów młodzieżowych do zaprezentowania swojego dorobku i dokonań muzycznych. W tym roku z tej szansy skorzystało pięć grup: Justice Theory, Starfish, Cereus, Thekilla i Fabryka. Gwiazdą wieczoru był zespół Daab, który wykonał największe przeboje w rytmie reggae. Koncerty nie były jedyną atrakcją tegorocznej imprezy. Swoje talenty zaprezentowała młodzież, która na pobliskich garażach wykonała efektowne graffiti.

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

STARA PAKA Zespół reaktywował się po blisko trzydziestu latach w  marcu 2013 r. w  Ursusie. Na tej scenie jeszcze w ramach Estrady Warszawskiej - Robotniczego Centrum Kultury rozpoczynali swoją muzyczną działalność.  Po rozpadzie członkowie zespołu grywali  w  różnych formacjach muzycznych. Obecnie zespół tworzą:

·        Mariusz Gabrych (klawisze, banjo, wokal);

·        Witold Żuk (gitara basowa, wokal),

·        Wojciech Zielkiewicz (perkusja, wokal),

·        Dariusz Nejmanowski (gitara, wokal).

Większość prezentowanych utworów to twórczość własna członków zespołu, zarówno teksty jak i muzyka. W niektórych utworach wykorzystano teksty i  muzykę ze zbiorów Oskara Kolberga. Zespół grywa w klimatach country-pop-folk.

 

 

LITTLE BOY W obecnym składzie grają od niedawna. Inspiracje muzyczne zespół ma różne, co pozwala uzyskać wyjątkowe i niepowtarzalne brzmienia. Little Boy to grupa z Piastowa/Pruszkowa i Opaczy. Ich występ będzie dla nas ciekawą dawką muzyki alternatywnej. Wystąpią w składzie:

 • Adam Mańkowski (bas, wokal)
 • Paweł Czernocki (gitara)
 • Przemek Panek (perkusja)

 

THE PILLOWERS Zespół powstał na peryferiach Warszawy. Obecny skład The Pillowers uformował się na początku 2006 roku. Skład zespołu to:

 • Michał Arend (gitara)
 • Łukasz Krulikowski (gitara)
 • Adam Łochowski (bas)
 • Adam Popowicz (wokal)
 • Piotr Nadolny (perkusja)

Formacji udało się zagrać kilkadziesiąt koncertów i nagrać dwie płyty „krótkometrażowe”. Mieszają różne ciężkie style, stawiają na harmonię i smaczki z dalekich gatunków muzycznych.

 

JUSTICE THEORY Formacja metalowa z Grodziska Mazowieckiego, założona przez Piotra Michalskiego i Tomasza Bogdaniuka. Zespół działa przy Grodziskiej Alternatywie, miał już okazję zagrać na XVIII Rock Piknik’u, aktualnie posiada zarejestrowane 4 utwory, 1 studyjnie oraz 3 w postaci live. Zespół jest w trakcie prac nad albumem, którego zakończenie  planowane jest na początek czerwca br. Skład:

 • Piotr Michalski (gitara prowadząca)
 • Jakub Dębicki(gitara rytmiczna)
 • Marcin Barański (gitara basowa)
 • Tomasz Bogdaniuk (wokal)
 • Krzysztof Molga (perkusja)

 

WĘŻE i MRÓWKI Węże i Mrówki to grupa doświadczonych już nieco facetów, robiących z czasem wolnym to, co im się podoba, czyli tworzących i grających muzykę zdecydowanie dla własnej przyjemności. Początków zespołu można poszukiwać bliżej lub dalej, ale tak naprawdę za prawdziwy start uznać należy rok 2013, w którym dwóch członków zespołu, uchodzących (zresztą słusznie) za braci stwierdziło, że dość już grania coverów i napisało kilka własnych numerów. W końcu roku wykrystalizował się też trzon osobowy grupy, chociaż dla obecnego brzmienia zespołu istotne znaczenie miało stosunkowo niedawne dołączenie Michała, grającego na instrumentach klawiszowych. Węże i Mrówki niewątpliwie grają rocka, natomiast umieszczenie tej muzyki w określonym stylu muzyki rockowej już nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagę szeroki wachlarz inspiracji: od hard rocka i blues rocka przez muzykę psychodeliczną, elementy country i   post punka do rocka progresywnego. Brzmi poważnie, ale tak naprawdę to dość prosta, energetyczna i (wydaje nam się) przyjemna muzyka. Skład:

 • Artur Mańkowski (gitara akustyczna)
 • Piotr Mańkowski (wokal)
 • Dariusz Sitko (gitara basowa)
 • Artur Danielewski (perkusja)
 • Michał Stryjecki (instrumenty klawiszowe, wokal)

 

 

SUNDARAM jest zespołem grającym autorską muzykę instrumentalną lidera zespołu ViNATi Marius Zolkevka (Mariusza Żółkiewki). Jest to zespół, który powstał stosunkowo niedawno, a jednocześnie grający wyjątkową muzykę. Członkowie SUNDARAM są perfekcjonistami, doświadczonymi w wieloletniej współpracy ze znanymi zespołami zespołami doświadczonymi muzykami. Skład:

 • Mariusz Żółkiewka (gitara solowa, kompozytor, lider)
 • Wojciech Ruciński  (gitara basowa, kontrabas, stiuk)
 • Dariusz Świechowski (perkusja)
 • Paweł Piotrowicz (gitara rytmiczna)

 

 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: