Get Adobe Flash player

11.06.2017.

Uroczysty koncert „Roztańczeni, Rozśpiewani, Roześmiani” /11.06.2017r./ zakończył kolejny rok kulturalny Była to wyjątkowa prezentacja całorocznego dorobku artystycznego Zespołów „Kamyka”. Koncert otworzyła Pani Dyrektor Ewa Sowa, która dziękowała rodzicom, instruktorom oraz wszystkim uczęszczającym na zajęcia za zaangażowanie oraz zaufanie jakim obdarzają naszą instytucję kultury. Radośnie i z uśmiechem na twarzach na scenie jako pierwsi, zaprezentowały się dwie grupy „Skaczących Nutek” pod kierunkiem Jacka Janasika. Następnie w pięknych strojach zaśpiewały i zagrały podopieczni „Dziecięcej Akademii Muzycznej” pod kierunkiem Danuty i Adama Kłudczyńskich. Najmłodsze dzieci uczęszczające na balet pod czujnym okiem Moniki Chojnackiej zatańczyły znane fragmenty między innymi z „Jeziora Łabędziego” czy „Taniec kurcząt w skorupkach”. Po młodszych sekcjach przyszedł czas na Teatr MASKA pod kierunkiem Marzeny Kozłowskiej, który przedstawił fragmenty spektaklu pt.: „Skradzione marzenia” Lusi Ogińskiej. Następnie na scenę został zaproszony Zespół „Kamyk” z Jackiem Janasikiem. Pod koniec występu „Kamyka” dołączyła sekcja „Tańca Nowoczesnego” pod kierunkiem Katarzyny Hoppe. Przy sprawnej konferansjerce Janusza Siwka Zespół „Metafora”, pod kierunkiem Jacka Janasika, przedstawił znakomity program, w znacznej części z autorskimi tekstami i muzyką skomponowaną przez członków zespołu, a także z utworami znanych polskich wykonawców. Przepięknie, w pełnej krasie zaprezentowała się nam sekcja „Tańce Ludowe z różnych stron świata” prowadzone przez Sylwię i Artura Łysik. Na zakończenie, z wielkim impetem wkroczyła Capoeira. Trenerką prowadzącą sekcję jest Dominika Rembelska. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli zaprezentowali żywiołową i energetyczną sztukę walki. Przez cały czas trwania koncertu na scenie królowała muzyka, śpiew, taniec oraz teatr.
Na zakończenie Pani Dyrektor jeszcze raz podziękowała wszystkim uczestniczącym w koncercie, życzyła miłych i bezpiecznych wakacji oraz szybkiego powrotu...

 

12.06.2016

"Roztańczeni, Rozśpiewani, Roześmiani" pod takim tytułem, który idealnie opisywał miniony rok, uroczystym koncertem zakończyliśmy sezon 2015/2016. W czerwcową niedzielę, o godzinie 15: 00 wystartowaliśmy z programem artystycznym, w którym mogliśmy zobaczyć niezmiernie utalentowanych uczestników wszystkich sekcji „Kamyka”. Pod czujnym okiem instruktorów zaprezentowali się : Bajkowy Balet , Skaczące Nutki, Dziecięca Akademia Muzyczna, Taniec Nowoczesny , Capoeira , Tańce Ludowe z różnych stron świata , Teatr Maska , Zespoły : Kamyk , Metafora , Wrzos. Jak na oficjalne zakończenie przystało wszyscy występujący i zgromadzeni goście mogli poczęstować się tortem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Wielką przyjemnością było zobaczyć z jaką pasją i zaangażowaniem pracują  podopieczni „Kamyka”. Dziękujemy wszystkim instruktorom, a talenty uczestników podziwiamy i życzymy dalszych sukcesów. Po wakacyjnej przerwie wracamy ze zdwojoną artystyczną siłą. Do zobaczenia !

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

14.06.2015

Muzycznie, wokalnie, tanecznie, teatralnie…czyli żywiołowe podsumowanie całorocznej pracy wszystkich form artystycznych ,,Kamyka”.
To było koncertowe pożegnanie przed wakacjami. W niedzielne popołudnie, 14 czerwca w ,,Kamyku” odbyła się uroczystość podsumowania całorocznej działalności artystycznej Zespołów MOK.
Dyrektor ,,Kamyka” – Ewa Sowa witając licznie przybyłą wielopokoleniową publiczność z wielką atencją dziękowała Rodzicom za kolejny rok dobrej współpracy i zaufanie jakim obdarzają naszą instytucję, podkreślając wysokie kompetencje i wielkie zaangażowanie wszystkich instruktorów.
Przez około cztery godziny w kolejnych odsłonach na naszej scenie królowały: śpiew, muzyka, taniec i teatr.
Bardzo radośnie i z wielkim wdziękiem zaprezentowały się dziecięce zespoły wokalne – Dziecięca Akademia Muzyczna pod kierunkiem Pani Danuty Kłudczyńskiej oraz dwie grupy (młodsza i starsza) Skaczących Nutek pod kierunkiem Jacka Janasika. Odświętne stroje, ciekawie dobrany repertuar sprawiły że publiczność żywo reagowała i raz po raz nagradzała małych artystów gromkimi brawami. W gronie najmłodszych prezentowały swoje umiejętności dwie grupy baletowe prowadzone przez Panią Agnieszkę Biedrzycką – Janik. Ogromne wrażenie na zebranych zrobił niezwykle żywiołowy, energetyczny pokaz Capoeiry – sekcji, która w ,,Kamyku’ działa od sześciu lat. Trenerką prowadzącą sekcję jest Pani Dominika Rembelska, w świecie Capoeiry znana jako profesora  Alegria, kobieta z najwyższym stopniem w Polsce. Podczas pokazu swoje umiejętności prezentowali najmłodsi, osoby trenujące od kilku lat oraz profesjonaliści, mistrzowie tej sztuki walki prosto z Brazylii, występując gościnnie w ,,Kamyku”. Chwilę wytchnienia i wyciszenia przyniosła kolejna prezentacja przenosząc widza w świat teatru. Grupa Teatralna MASKA pod kierunkiem Pani Marzeny Kozłowskiej, pokazała sceny z przedstawienia ,,Dwie Dorotki”.
W kolejnej odsłonie podziwialiśmy niezwykle dynamiczne, z ciekawymi rozwiązaniami choreograficznymi układy tańca nowoczesnego dwóch grup tanecznych prowadzonych przez Panie - Karolinę Wróbel i Katarzynę Tomczuk. A Jacek Janasik  mile zaskoczył wszystkich kolejnymi prezentacjami. Zespół Młodzieżowy ,,Kamyk” , który tworzą młodzi ludzie- uczniowie szkół gimnazjalnych i liceów oraz nieco starsi ze znakomitą sekcją muzyczną, zaśpiewali znane przeboje z repertuaru gwiazd polskiej estrady.
,,Jestem tu tylko przejazdem” pod takim tytułem zaprezentował się Zespół ,,Meta-Fora” ze Sceny Piosenki. Ta najmłodsza forma, która powstała w MOK w tym roku  przedstawiła znakomity program, w znacznej części z autorskimi tekstami i muzyką skomponowaną przez członków zespołu, a także z utworami znanych polskich wykonawców miedzy innymi Hanny Banaszak, Stanisława Sojki, Pod Budą, był występem finałowym, zamykającym doroczne kamykowe święto.
Niezwykle miłym akcentem wydarzenia były pyszne torty ufundowane prze Cukiernie Jana Jeżaka  i ,,Sowa” – Tomasza Kowalczyka, które były słodką dedykacją dla wszystkich wykonawców jak i licznie przybyłych Gości.
Jesteśmy dumni, ze wszystkich form tak pięknie się prezentujących…, a życząc wspaniałych wakacji - mówimy – do zobaczenia….

 

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

8.06.2014

Uroczystość zakończenia kolejnego roku „Roztańczonych, Rozśpiewanych, Roześmianych” odbyła się w niedzielę 8 czerwca 2014 roku i przyciągnęła na salę MOK nie tylko rodziców i przyjaciół występujących, ale ludzi, którzy przybyli do naszej siedziby po raz pierwszy. Całoroczny dorobek zespołów i sekcji artystycznych działających w naszym KAMYKu otworzył występ „Skaczących Nutek” – zespołu rytmiczno umuzykalniającego prowadzonego przez Jacka Janasika. Tuż po nim obecni na sali podziwiali piękne etiudy grup baletowych pod kierownictwem pani Agnieszki Biedrzyckiej -Janik. Na scenie nie zabrakło również występu naszych seniorów tworzących – wielokrotnie nagradzany – zespół „WRZOS”. Ich występ jak zawsze pod czujnym okiem pana  Michała Śniadowskiego, podczas którego usłyszeliśmy blok utworów z minionych dekad, przeniósł nas w prawdziwą sentymentalną podróż. Po nich sceną rządziła już capoeira, która przez widzów została odebrana w niezwykle entuzjastyczny i żywiołowy sposób. Capoeira jest sztuką walki sięgającą swymi korzeniami XVIII i XIX wieku i wywodzącą się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Opiera się na rytmicznych i akrobatycznych formach skupiających się na … kopnięciach. Odwiedzający nasz MOK, stali bywalcy z ogromnym zainteresowaniem podziwiali pokaz sztuki w szerszej odsłonie. Pojawiającym się kolejno potem z sympatycznymi występami: Kabaretowi „Po Przejściach” pod kierownictwem Michała Śniadowskiego i zespołowi „KAMYK” prezentującym covery polskiej muzyki rozrywkowej nie było łatwo przejąć sceny po tak żywiołowych pokazach. Na szczęście obawy trwały tylko chwilę, a zespół „KAMYK” obiecał wkrótce występ z autorskim programem, co bardzo ucieszyło obecnych. Chwilę później Katarzyna Tomczuk i Karolina Wróbel wprowadziły swoje zespoły tańca nowoczesnego, które na nowo rozgrzały scenę MOK. Po tak widowiskowych pokazach nastąpiła chwila wyciszenia i refleksji a wszystko to za sprawą Teatru „Maska”, który zaprezentował fragment przedstawienia „Dzikie Łabędzie” w reżyserii Marzeny Kozłowskiej. Do finału poprowadził nas ponownie Kabaret „Po przejściach” w kolejnej humorystyczno-lirycznej podróży.
Nie da się jednak ukryć, że najsłodszym artystą tego dnia był Jan Jeżak i ufundowany przez jego Cukiernię przepiękny i przepyszny tort… który rytmicznie i systematycznie kawałek po kawałku znikał po każdym występie, aż pustka po nim ogłosiła koniec programu.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

altalt

26.05.2013

Była to wyjątkowa prezentacja całorocznego dorobku artystycznego naszych zespołów. Uroczystość rozpoczęliśmy otwarciem wystawy plastycznej prezentującej twórczość uczestników zajęć z malarstwa. W dalszej części wystąpiły dzieci z zespołu „Skaczące Nutki”, zaprezentowała się grupa wokalna „Wrzos” a grupa baletu przedstawiła swoją etiudę. Uczestnicy sekcji instrumentów dętych i drewnianych przygotowali indywidualne występy. Członkowie zespołu wokalno-instrumentalnego „Kamyk” oczarowali wszystkich obecnych swoim występem. Nie mniejsze wrażenie zrobiły choreografie wykonane przez grupę tańca nowoczesnego „AS” oraz pokaz capoeiry. Swoje umiejętności przedstawili również młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Maska”. Zakończeniem przeglądu był występ członkini grupy „Kabaret po Przejściach”. Po występach na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka...

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4
Uroczystość zakończenia kolejnego roku„Roztańczonych, Rozśpiewanych, Roześmianych” odbyła się w niedzielę 8 czerwca 2014 roku i przyciągnęła na salę MOK nie tylko rodziców i przyjaciół występujących, ale ludzi, którzy przybyli do naszej siedziby po raz pierwszy. Całoroczny dorobek zespołów i sekcji artystycznych działających w naszym KAMYKu otworzył występ „Skaczących Nutek” – zespołu rytmiczno umuzykalniającego prowadzonego przez Jacka Janasika. Tuż po nim obecni na sali podziwiali piękne etiudy grup baletowych pod kierownictwem pani Agnieszki Biedrzyckiej -Janik. Na scenie nie zabrakło również występu naszych seniorów tworzących – wielokrotnie nagradzany – zespół „WRZOS”. Ich występ jak zawsze pod czujnym okiem pana  Michała Śniadowskiego, podczas którego usłyszeliśmy blok utworów z minionych dekad, przeniósł nas w prawdziwą sentymentalną podróż. Po nich sceną rządziła już capoeira, która przez widzów została odebrana w niezwykle entuzjastyczny i żywiołowy sposób. Capoeira jest sztuką walki sięgającą swymi korzeniami XVIII i XIX wieku i wywodzącą się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Opiera się na rytmicznych i akrobatycznych formach skupiających się na … kopnięciach. Odwiedzający nasz MOK, stali bywalcy z ogromnym zainteresowaniem podziwiali pokaz sztuki w szerszej odsłonie. Pojawiającym się kolejno potem z sympatycznymi występami: Kabaretowi „Po Przejściach” pod kierownictwem Michała Śniadowskiego i zespołowi „KAMYK” prezentującym covery polskiej muzyki rozrywkowej nie było łatwo przejąć sceny po tak żywiołowych pokazach. Na szczęście obawy trwały tylko chwilę, a zespół „KAMYK” obiecał wkrótce występ z autorskim programem, co bardzo ucieszyło obecnych. Chwilę później Katarzyna Tomczuk i Karolina Wróbel wprowadziły swoje zespoły tańca nowoczesnego, które na nowo rozgrzały scenę MOK. Po tak widowiskowych pokazach nastąpiła chwila wyciszenia i refleksji a wszystko to za sprawą Teatru „Maska”, który zaprezentował fragment przedstawienia „Dzikie Łabędzie” w reżyserii Marzeny Kozłowskiej. Do finału poprowadził nas ponownie Kabaret „Po przejściach” w kolejnej humorystyczno-lirycznej podróży. 
Nie da się jednak ukryć, że najsłodszym artystą tego dnia był Jan Jeżak i ufundowany przez jego Cukiernię przepiękny i przepyszny tort… który rytmicznie i systematycznie kawałek po kawałku znikał po każdym występie, aż pustka po nim ogłosiła koniec programu.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: