Get Adobe Flash player

Artystyczne Lato i Zima dla dzieci

Artystyczne Warsztaty z ,,Kamykiem”

Podczas ferii zimowych 2017, w dniach 13 – 24 lutego Miejski Ośrodek Kultury ,,Kamyk”    w Pruszkowie zorganizował i przeprowadził Artystyczne Warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Zajęcia odbywały się w pierwszym i drugim tygodniu ferii, w poniedziałki, środy i piątki.
W programie znalazły się warsztaty muzyczne, teatralne i rękodzieła artystycznego, podczas, których dzieci mogły odkrywać i rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności. Warsztaty muzyczne były okazją do wspaniałej integracji, świetnej zabawy łączącej rytmikę, taniec śpiew i grę na prostych instrumentach perkusyjnych. Poznając nowe piosenki z autorskimi tekstami i muzyką instruktora prowadzącego, dzieci wkraczały w zaczarowany świat muzyki z chęcią, radością oraz spontaniczną energią.
Dla aktywnych twórczo, tych którzy lubią działania plastyczne przygotowaliśmy warsztaty rękodzieła artystycznego, podczas których niczym nieskrępowana wyobraźnia dziecięca oraz pomysłowość przeradzały się w konkretne prace i zarazem niezwykle przyjemną zabawę. Efektem końcowym tych zajęć było zbudowanie małej scenografii poprzez łączenie wykonanych prac – bałwanków o niepowtarzalnym charakterze oraz białych i czarnych kotów powstałych w technice silhouette, na tle domków, płotów i drzew czyli tego co koty lubią najbardziej.
Obcowanie z żywym słowem języka polskiego, najpiękniejszą literaturą dziecięcą, interpretacja wierszy znanych i lubianych poetów, sztuka improwizacji i rozwijanie wyobraźni, połączone z dobrą zabawą, to cele jakie przyświecały zajęciom prowadzonym w ramach warsztatów teatralnych. Sztukę improwizacji uczestnicy zajęć ćwiczyli na podstawie wierszy: Juliana Tuwima - ,,Lokomotywa”, ,,Okulary”, ,,Spóźniony słowik”, ,,Ptasie radio” oraz Jana Brzechwy - ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Żaba”, Entliczek pentliczek”, ,,Skarzypyta”. Wykorzystując ,,Księgę Roztoczańskich Krasnali” Lusi Ogińskiej , dzieci czytały bajkę z podziałem na  role, wcielając się w postaci krasnali.
Starannie przemyślany i opracowany projekt sprawił, że ,,Kamyk” w okresie ferii tętnił życiem. Każdy  dzień był znakomitą okazją do zabawy, ale także kształtowania kreatywnych, twórczych postaw.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

PÓŁKOLONIE 27.06 - 22.07 W MOK DLA DZIECI 6-12 LAT "BAJKI, BAŚNIE I LEGENDY ŚWIATA"

REGULAMIN PÓŁKOLONII W MOK 2016rok

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA PÓŁKOLONII

OŚWIADCZENIE

PROGRAM PÓŁKOLONII

"Bajki, Baśnie i Legendy Świata w Kamyku" 27.06 – 22.07.2017
Dnia 22.07.2016r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu półkolonii letnich - "Bajki, Baśnie i Legendy Świata w Kamyku”. Kolejna już edycja półkolonii została zorganizowana przez MOK "Kamyk" przy współpracy i wsparciu Prezydenta Pruszkowa, Jana Starzyńskiego, a w tym roku również we współpracy z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie, Panią Ewą Nowicką. Wspomnianą formą wypoczynku zostało objętych 124 dzieci. Zajęcia odbywały się przez  cztery tygodnie, od 27 czerwca do 22 lipca, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00 każdego dnia. Opiekę nad dziećmi sprawowało czworo wychowawców. Półkolonie 2016 odbyły się,  tym razem w innej lokalizacji - w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Topolowej. Pierwszy tydzień programu rozpoczęliśmy od wspólnego opracowania regulaminu półkolonii. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego wykonaliśmy bajkowe domki z kartonu, ozdobione hasłami „co nam wolno, a czego robić nie powinniśmy”, obowiązującymi podczas trwania całego wypoczynku. Nie zabrakło zajęć rekreacyjno-ruchowych na basenie poprzedzonych spotkaniem  z ratownikiem, licznych gier zespołowych  i sprawnościowych na boisku, zajęć muzycznych pod kierunkiem Jacka Janasika, warsztatów teatralnych pod okiem Marzeny Kozłowskiej oraz logicznych łamigłówek związanych z tematem przewodnim, czyli światem bajek i legend. Dużo emocji wywołał i obudził nutkę zdrowej rywalizacji teleturniej „Z bajką za pan brat”. Drużyny miały okazję sprawdzić się w kalamburach, quizie, zespołowym malowaniu charakterystycznej postaci oraz wymyślaniu własnej bajki w wyznaczonym czasie. Główną atrakcją pierwszego tygodnia, była całodzienna wycieczka do Warszawy, do Studia Miniatur Filmowych w Wilanowie, gdzie dzieci zapoznały się z fazami produkcji filmu animowanego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa w Ogrodach Królewskich, podczas której każda grupa wykonywała różne zadania przybliżając się do głównego celu, którym było odnalezienie wydry Króla Jana III Sobieskiego. Ostatniego dnia dokonaliśmy podsumowania minionego tygodnia półkolonii, podczas którego dzieci wypowiadały się na temat tego, która z atrakcji podobała im się najbardziej  i co szczególnie zapamiętały. 
Drugi tydzień naszej letniej półkolonii rozpoczęliśmy muzycznym spotkaniem z bajkową piosenką. W zaczarowany świat muzyki, na spotkanie z Brzydkim Kaczątkiem i Królewną Śnieżką, zabrał dzieci instruktor Jacek Janasik. Poniedziałkowe popołudnie upłynęło w atmosferze zdrowej rywalizacji. Zaraz po obiedzie, drużyny przygotowywały się do kolejnego teleturnieju - "W krainie Wróżek i Czarownic”. Literackie teksty znanych i lubianych bajek, zagadki,skojarzenia, kalambury, twórczość plastyczna to niektóre z konkursowych form w jakich sprawdzali się i zdobywali punkty nasi półkoloniści. Tym razem laur zwycięstwa przypadł drużynie "żółtych”. Godne podziwu było zaangażowanie i prawdziwie sportowy duch walki wszystkich uczestników. Wielkie brawa … !!!  Niezaprzeczalną atrakcją tego tygodnia była wycieczka do Mostówki. "Baśniowe malowanie bajkowych postaci" – to temat przewodni niezwykle ciekawych warsztatów ceramicznych. Dzieci inspirowane tekstami literackimi, pod uważnym okiem wykwalifikowanych instruktorów, malowały gliniane koty, misie, ryby... nadając im baśniowy charakter. W drugiej części zajęć lepiły z gliny różnorodne postaci i przedmioty według własnego projektu i pomysłu. Na zajęciach nie brakowało niczego, a dobry nastrój rozdzielany był bez ograniczeń. Na zakończenie wizyty w pracowni ceramiki wzięliśmy udział w pokazie dużych baniek mydlanych. Zadowoleni, spełnieni artystycznie ruszyliśmy w drogę powrotną do Pruszkowa. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu wędrowaliśmy na pływalnię "KAPRY”, aby skorzystać z zajęć rekreacyjno-sportowych i dać upust niespożytej energii. Barwny korowód bajkowych postaci ulicami naszego miasta zakończył program drugiego tygodnia i był jednocześnie finałem cyklu spotkań teatralnych prowadzonych przez instruktora teatralnego Marzenę Kozłowską. 
W trzecim tygodniu najbardziej wyczekiwanym dniem był wtorek. Tego dnia wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzcinkach. W pobliżu Janowca, wśród lasów, łąk, lessowo - wapiennych wąwozów odwiedziliśmy park tematyczny – Magiczne Ogrody, pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Do krain utrzymanych w klimacie baśni i fantasty, dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni, tysięcy pachnących róż. W przepięknej scenografii kilkuhektarowego ogrodu, odkryliśmy place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic. Wraz  z przewodnikiem – Krasnoludem Ulfem, odwiedziliśmy krainy: Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Rabankowe Wzgórze, Bulwiakową Osadę, Wodny Świat, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Ogród i Uroczysko. Po długim spacerze przyszedł czas na obiad i pamiątkowe zakupy. Pełni wrażeń, z bajką  w tle wróciliśmy do naszej bazy w Pruszkowie. Kolejne dwa dni tego tygodnia, choć deszczowe pełne były wrażeń. Pod okiem mistrza wikliniarstwa zdobywaliśmy nowe umiejętności. Uczyliśmy się ludowej sztuki wyplatania koszy, a każdy uczestnik zrobił dla siebie na pamiątkę ekologiczną bransoletkę. "Bajka z żartem” to kolejny konkurs jaki towarzyszył dzieciom podczas tych półkolonii. Uczestnicy, zainspirowani przez Wychowawców, mieli za zadanie napisać zabawną bajkę. Piątkowe popołudnie upłynęło w twórczej atmosferze, bowiem każda z drużyn chciała zdobyć tytuł najlepszego bajkopisarza. 
Podczas ostatniego tygodnia  Bajkowych Przygód, Michał Malinowski zabrał  dzieci w podróż do świata bajek z różnych kultur. Każdy dzień zajęć był osobną przygodą inspirowaną bajkami oraz egzotycznymi podróżami Pana Michała. 
Był to niezapomniany czas bez sekundy nudy, wypełniony nieustającą zabawą oraz licznymi atrakcjami. Pierwszego dnia w programie znalazły się bajki z Nowej Gwinei, Ameryki Północnej i Południowej oraz wymyślanie i prezentacja opowieści o ukrytym lokalnym skarbie. Zabawa w poszukiwanie skarbów Pruszkowa, budowanie wyspy skarbów z klocków MuBaBaO na terenie boiska oraz elementy warsztatów „Tworzenie Słowem” zakończyły pierwszy dzień tego tygodnia. Przygoda Samurajów - program opowieści Bajki Japońskiej stanowiły treść wtorkowych zajęć. Turniej Poduszkowych Samurajów - Celuj-Celuj-Traf-Traf – zabawa w rzucanie specjalnymi poduszeczkami w siebie i do specjalnych plansz przysporzyło dzieciom wiele nieskrępowanej radości i było okazją do bardzo aktywnego sposobu spędzenia czasu. Środa upłynęła z bajkami o pokonywaniu potworów. Zagościły u nas bajki Azji i Oceanii. Kraina Bajkostworów czyli zabawy z kolorowymi, miękkimi wypchankami różnej wielkości od 0,5 do 4 metrów to kolejna okazja do skakania, ciągnięcia, chowania i zabawy. Opowieści, bajki Afrykańskie, gra na bębnach i balafonach, elementy warsztatów "Tworzenia słowem, warsztaty tworzenia mechanicznych zabawek, łączenie mechanizmów z papierowymi teatrzykami" to bogactwo działań, które wypełniło kolejny, czwarty już dzień tego tygodnia. Program opowieści na  Zamku Króla Maciusia i zaproszenie do świata opartego na idei współpracy i przyjaźni, warsztaty Krainy Papierowych Teatrzyków – zabawa z papierowymi teatrzykami i klockami MuBaBaO,  budowanie Zamku - mojej bazy czyli najlepszej kryjówki świata zakończyły Bajkowy Tydzień. Zajęcia poprowadził- Michał  Malinowski - muzealnik, inżynier wyobraźni i profesjonalny opowiadacz bajek. Oprócz tego Michał Malinowski jest pedagogiem, pisarzem, artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którym kieruje z wielką pasją. Jest to pierwsze na świecie muzeum poświęcone niematerialnemu dziedzictwu i tradycjom ustnego przekazywania historii. W 2014 roku został powołany w skład Rady Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury. Występuje na wielu światowych festiwalach sztuki opowiadania od Kanady, Hiszpanii, Francji po Iran i Indie. Kilkakrotnie uczestniczył w Pikniku Prezydenckim w Łazienkach oraz animowaniu Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera. W 2015 rozpoczął pracę nad przygotowaniem wystawy o polskim dziedzictwie niematerialnym oraz wydaniem Encyklopedii Bajek Polskich. 
Cztery tygodnie półkolonii były dla dzieci czasem wesołym i dobrym. Półkoloniści spędzili ten czas aktywnie, radośnie i oderwali się na moment od codzienności.
Finałowy  koncert "Niech nam żyje święto bajek” zakończył tegoroczny projekt Bajki, Baśnie i Legendy Świata w "Kamyku” wpisujący się w akcję Lato w Mieście. Po okolicznościowym spotkaniu wszyscy rozeszli się do domów w radosnych nastrojach  i z uśmiechem na twarzy.          
I Tydzień     

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

II Tydzień

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 III Tydzień

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

IV Tydzień

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

"Kreatywne Feriowisko"  w "Kamyku"


W dniach 19.01 – 30.01. 2015 r. Miejski Ośrodek Kultury "Kamyk" zorganizował i przeprowadził projekt pt.: "Kreatywne Feriowisko", w ramach akcji "Zima w Mieście".
Myślą przewodnią tegorocznego projektu była szeroko pojęta kreatywność. W autorskim programie opracowanym przez Instruktorów prowadzących zajęcia: Panią Annę Baćmagę i Pana Jacka Janasika, znalazły się zajęcia i warsztaty artystyczne: plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, ruchowe oraz jako ciekawostka – edukacyjne gry planszowe. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowanie wśród naszych uczestników, a poprowadził je pasjonat, sędzia turniejów oraz autor scenariuszy i regulaminów popularnych gier - Pan Tomasz Bartłomiejczuk.
Podczas cyklu warsztatów "Witamy w świecie kreatywnej sztuki", "Baśniowej przygody sześciu zmysłów" oraz "Poetyckiego drzewa" powstało wiele niezwykłych, bajecznie kolorowych prac, z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych, wśród których wymienić należy: przestrzenne ornamenty papierowe dekorowane techniką quillingu, czy pirografię - pokaz i naukę zdobienia przedmiotów drewnianych. Wszystkie prace, wytwory dziecięcej wyobraźni, można było podziwiać podczas wernisażu, który zakończył tegoroczne ferie w "Kamyku". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy przypominające wspólnie spędzony czas.
Starannie przemyślany i opracowany projekt sprawił, że "Kamyk" w okresie ferii tętnił życiem. Każdy kolejny dzień był znakomitą okazją do zabawy, ale także kształtowania kreatywnych, twórczych postaw.
Z naszych propozycji programowych w pierwszym i drugim tygodniu skorzystało 42 dzieci.

 

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

więcej zdjęć: https://drive.google.com/folderview?id=0B0gw-OB6ISXhfjZtMEMyajRFd0RGSEtvV2ZXb2lpQ29OU01WNS1UU29CejYyZmUxZTU5TFk&usp=sharing

PÓŁKOLONIE 29.06 - 24.07.2015

Lato w dobrym towarzystwie czyli zwierzęta świata w "Kamyku"

I TYDZIEŃ

Podczas I tygodnia półkolonii czekał na nas szereg atrakcji w postaci wycieczek, warsztatów plastycznych i muzycznych, zajęć rekreacyjno-ruchowych na basenie oraz wspólnych zabaw na dworze, a także placu zabaw w Parku Potulickich. Dzięki wypełnionemu po brzegi czasie, w miłej i radosnej atmosferze ciekawie oraz bezpiecznie spędziliśmy czas, a także odpoczęliśmy po trudach całego roku szkolnego.
Niewątpliwie główną atrakcją był wyjazd do ZOO w Płocku, gdzie mogliśmy podziwiać liczne okazy zwierząt i posłuchać wielu ciekawostek
na temat ich życia. Podczas specjalnie przygotowanej dla nas lekcji edukacyjnej najodważniejsi mogli zmierzyć się ze swoim strachem i spróbować dotknąć niejadowitego węża, okazałego gekona, całkiem sporego patyczaka, jak również podziwiać z bliska żabę i małe kijanki. Podczas przeprawy przez dżunglę wszyscy nie mogli zaś oderwać oczu od dużego okazu żółwia z przepiękną skorupą. Podjęliśmy również próbę zwołania stada pingwinów. Po cierpliwym wyczekiwaniu udało się nam na chwilę ujrzeć te niesamowite zwierzęta, które po kolei wychodziły ze skalistych kryjówek. Na zakończenie naszej niezwykle ciekawej wycieczki dowiedzieliśmy się, jak działa zegar analematyczny, który w płockim zoo został utworzony z mozaiki w kształcie pawia. W czasie pobytu w zoo zjedliśmy ponadto smakowity dwudaniowy obiad, a na zakończenie wszyscy posililiśmy się przepysznymi jagodziankami.
Na zajęciach prowadzonych przez naszą instruktor – Ingridę Wycichowską – rozpoczęliśmy prace nad instalacjami przestrzennymi z kartonu. W plenerze pod okiem instruktor Anny Baćmaga powstały zaś pierwsze wielkoformatowe prace w plenerze. Dzięki pomocniczym fotografiom przedstawiającym najszybsze zwierzęta lądowe i powietrzne wspaniale poradziliśmy sobie z namalowaniem geparda oraz sokoła wędrownego. Mieliśmy również okazję wakacyjnie pośpiewać, a także sprawdzić swoje umiejętności wokalne pod okiem instruktorów: Jacka Janasika oraz Kuby Gołębiowskiego.
To był wspaniale spędzony czas i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

II TYDZIEŃ

W czasie trwania II tygodnia półkolonii odwiedził nas podróżnik Krzysztof Dworczyk, który w ciągu ostatnich lat podróżował po 60 krajach w Azji, Ameryce, Afryce, Australii i Oceanii oraz w Europie. Podczas spotkania z naszymi półkolonistami opowiedział o zwierzętach Australii i ciekawostkach z ich życia. Na filmie dzieci mogły też obejrzeć niezwykłe umiejętności papug, jak chociażby ich jazdę na wrotkach, czy deskorolce.
Półkoloniści spotkali się również z aspirantem Arturem Lipcem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który specjalnie dla nich zorganizował na terenie ośrodka „Mini Miasteczko Ruchu Drogowego”. Każda chętna osoba mogła sprawdzić, na ile jej umiejętności pozwalają na bezpieczną jazdę na rowerze oraz wziąć udział w konkursie na najbardziej poprawne pokonanie toru jazdy.
Aktywnie spędziliśmy również czas na Farmie Krzyczki, gdzie w dwuosobowych drużynach mieliśmy okazję przemieszczać się po terenie na ręcznie sterowanych deskorolkach elektrycznych. Na torze off-road zagraliśmy ponadto we Flagi, ucząc się grupowej współpracy i zdrowego współzawodnictwa. Mieliśmy również okazję zobaczyć tygodniową lamę, której pilnie strzegł dorosły samiec. Nakarmiliśmy też konie i osła w Mini Zoo, zwiedziliśmy stadninę i przejechaliśmy się bryczką po całym terenie farmy. Znaleźliśmy też czas na odwiedzenie placu zabaw. To był niewątpliwie dzień pełen wrażeń.
Ponadto kontynuowaliśmy prace plastyczne dotyczące świata zwierząt oraz próbowaliśmy swoich wokalnych sił oraz dawaliśmy upust drzemiącej w nas energii podczas zabaw ruchowych na basenie oraz gry w piłkę na dworze. Ostatniego dnia dokonaliśmy też podsumowania dwóch minionych tygodni półkolonii, podczas którego dzieci wypowiadały się na temat tego, która z atrakcji podobała im się najbardziej. Cieszymy się, że uczestnicy i ich rodzice byli zadowoleni zarówno z oferty programowej, jak i sposobu jej realizacji. Pozostały piękne wspomnienia i nowe przyjaźnie. A lato wciąż trwa!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

III TYDZIEŃ

III tydzień półkolonii to między innymi moc niesamowitych wrażeń oraz przeżyć, których doświadczyliśmy dzięki wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Podczas pobytu na chwilę przenieśliśmy się do świata iluzji. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi. Podziwialiśmy studnię nieskończoności, ścieżkę złudzeń, niemożliwy trójkąt, meble olbrzyma, magiczny domek oraz szachy i chińczyka w gigantycznych rozmiarach. Ponadto szukaliśmy rozwiązań zagadki lewitującego kranu, a także bawiliśmy się w poszukiwaczy przygód w wiklinowym labiryncie. Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również wizyty w mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki, kucyki i małe żółwie.
Poza tym aktywnie oraz sportowo spędziliśmy czas na basenie i dworze. Nie zabrakło również twórczych działań na warsztatach zorganizowanych oraz przeprowadzonych przez naszych instruktorów artystycznych: Ingridę Wycichowską i Annę Baćmaga. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w zajęciach miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, a także zasięgnięcia fachowych porad dotyczących proponowanych technik, ale nie tylko… Kreatywnemu tworzeniu towarzyszyły bowiem rozmowy i wymiana informacji dotyczących ciekawostek z życia największych zwierząt świata. Powstało wiele kolorowych prac, które stanowią ciekawą, a zarazem oryginalną dekorację naszej sali.
Przy dźwiękach muzyki twórczo spędziliśmy również czas pod okiem Jacka Janasika, który zabrał nas w podróż do Muzycznego ZOO.
Tak jak w poprzednich tygodniach, każdy półkolonista miał szansę spróbować przy mikrofonie swych wokalnych sił na scenie.
To był bez wątpienia wspaniale spędzony czas. Tydzień wypełniony wieloma atrakcjami spowodował, że wszyscy nie mogą się już doczekać następnego wakacyjnego tygodnia razem z „Kamykiem”!!!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

IV TYDZIEŃ

IV tydzień półkolonii rozpoczęła wycieczka do Cinema Park w Warszawie, gdzie wszystkimi zmysłami odkrywaliśmy królestwo zwierząt. Dzięki innowacyjnej technologii kina dzieci widziały, słyszały oraz odczuwały prezentowane zjawiska. Po tej niezwykłej podróży w świat pełen tajemnic, przygód i nauki spędziliśmy czas na konstruowaniu zwierząt z klocków LEGO, a następnie odwiedziliśmy salę gier i zabaw, gdzie daliśmy upust naszej energii. Tego dnia z pewnością nie było chwili na odrobinę nudy, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe wspomnienia…

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

KONCERT FINAŁOWY

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt


/................../


"... Czego się dzieciom zabrania:
Przy piciu siorbania,
Przy jedzeniu mlaskania,
Min przeróżnych strojenia,
Drapania, gryzienia,
Z kapiszonów głośnego strzelania,
Bójek i wszelkiego kuksania,
Talerzy wylizywania,
Języka pokazywania najsurowiej się zabrania!

A komu to odpowiada,
niech spokojnie w kątku siada
jako ciche, grzeczne cielę.

Ale mnie te zakazy
Z żadnej nie nęcą strony
Koniec. Kropka.
I wiersz już skończony..."

 

 

LETNIO ZIMOWY KOGEL-MOGEL :)

 

 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: