Get Adobe Flash player

Zakończenia roku

Kolejny Rok Akademicki Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za nami. Uroczyste zakończenie odbyło się 8.06.2017r i zgromadziło licznie przybyłych na tę uroczystość Słuchaczy. Tradycyjnie zarówno ze strony Pani Dyrektor Ewy Sowy jak i Pana Prezydenta Jana Starzyńskiego padło wiele ciepłych słów, gratulacji oraz podziękowań za aktywne uczestnictwo w wykładach, warsztatach, wycieczkach itd. A nasi cudowni Słuchacze zrewanżowali się Obojgu wręczając piękne kwiaty z równie ciepłym przekazem. Dopełnieniem uroczystości był koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Julity Kożuszek-Borsuk (aktorki teatralnej, filmowej i dubbingowej), która wprowadziła nas w magiczny świat muzycznych wspomnień. Niezwykła interpretacja znanych i wciąż lubianych piosenek, nie tylko wzruszyła, ale i podbiła serca słuchaczy. A kolejny, mamy nadzieję, wyjątkowy rok akademicki rozpocznie się 5 października b.r. Zapraszamy !

Uroczyste  Zakończenie Roku Akademickiego 2015/2016 Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już za nami! 2 czerwca nasza sala zgromadziła liczną Brać Studencką oraz Gości: Prezydenta Pruszkowa Pana Jan Starzyńskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pana Ryszarda Zacharskiego. Ze sceny padło wiele ciepłych słów oraz gorących podziękowań za miniony rok akademicki. Nie zabrakło gratulacji młodzieńczej energii naszych Studentów i zapału do podnoszenia poziomu wiedzy oraz rozwijania swojej osobowości. Część artystyczna należała do Duetu „Piotr K…razy dwa” w składzie Piotr Kędziorek – baryton i gitara oraz Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon.  Podczas koncertu artyści zaprezentowali najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Zabrzmiały nowe, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów. Koncert „Mieczysław Fogg- Wspomnienia dawnych dni” był nie tylko powrotem do młodzieńczych lat, ale przede wszystkim wyjątkową ucztą dla ducha.  Na zakończenie Uroczystości naszą niepisaną tradycją było wspólne zdjęcie oraz słodki poczęstunek, który jest najlepszą okazją do wspólnych rozmów i rozwijania przyjacielskich więzi. Chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj"...do zobaczenia w październiku!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Kolejny Rok Akademicki za nami, liczne wykłady, spotkania, wyjścia do teatrów, wspólne wycieczki… 11 czerwca - Uroczyste  Zakończenie Roku Akademickiego 2014/2015 Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dyrektor „Kamyka” Pani Ewa Sowa gorąco powitała licznie przybyłą brać studencką. Padło wiele ciepłych słów, gratulacji oraz podziękowań za aktywne uczestnictwo w minionym roku akademickim. W uroczystości uczestniczył również  Zastępca Prezydenta Pruszkowa Pan Andrzej Kurzela, zaś Starostę Pruszkowskiego reprezentował Pan Ryszard Malinowski.
Piosenkarka, która występowała na licznych scenach, na których wcześniej śpiewały m.in. Edith Piaf i Marlena Dietrich dziś zagościła w „Kamyku”.Koncert  ikony polskiej piosenki – Pani Halina Kunickiej był niezwykłym wydarzeniem artystycznym tego dnia. Elegancka, serdeczna, piękna dama polskiej piosenki podbiła serca naszych studentów.  „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie” …. to tylko nieliczne tytuły z bogatego i ponadczasowego dorobku artystycznego piosenkarki, które rozbrzmiewały na Kamykowej scenie.
Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie, szkoda tylko, że nie wszystkich mogła pomieścić nasza scena! Zaś słodki poczęstunek był okazją do rozmów w gronie przyjaciół. To był Ich czas… nie zabrakło wspomnień, dzielenia się refleksjami po zakończonym roku akademickim, a radość i uśmiech  gościły na twarzach naszych wspaniałych studentów.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Uroczyste  Zakończenie Roku Akademickiego 2013/2014 Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się 5 czerwca i zgromadziło licznie przybyłych słuchaczy. Tradycyjnie od lat w uroczystości uczestniczył  Prezydent Pruszkowa Pan Jan Starzyński, a Starostę reprezentowała Pani Magdalena Gizińska. Obecna była również Pani Krystyna Szydłak Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Tego dnia, odbył się wyjątkowy koncert „Arie miłością malowane” w wykonaniu artystki najwyższego formatu Pani Iwony Tober. Pani Iwona, śpiewająca sopranem wychowanka zespołu „Mazowsze” występowała na wielu zagranicznych scenach, m.in. na Ukrainie, w Szwecji, USA, Kanadzie i Chinach, chętnie współpracuje z orkiestrami symfonicznymi. Na fortepianie zagrała Pani Monika Polaczek-Przestrzelska, absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, która współpracowała z wieloma teatrami warszawskimi, m.in. Narodowym, Rampa, Dramatycznym, Rozmaitości. Dźwiękami skrzypiec uwodził nas Pan Maciej Przestrzelski –wspaniały skrzypek orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Mogliśmy usłyszeć m.in. efektownego Czardasza Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza”, „Miłość to niebo na ziemi” arie Anny Elizy z operetki „Paganini” czy wspaniałe wykonanie Arii ze śmiechem Jacques Offenbach z operetki „Perichola”. Publiczność była oczarowana pięknym i wzruszającym koncertem, a brawom nie było końca.  Po części artystycznej nastał czas na podziękowania za aktywne uczestnictwo w roku akademickim, wakacyjne życzenia oraz słodki poczęstunek i dzielenie się radością w gronie społeczności studenckiej.

altaltaltaltalt

 

Uroczyste  zakończenie Roku Akademickiego 2012/2013 Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się 6 czerwca i zgromadziło licznie przybyłych do naszego ośrodka studentów.  Obecny był Pan Prezydent Jan Starzyński, pod którego patronatem działa nasz Uniwersytet oraz Pani Starosta Elżbieta Smolińska. Podczas tego wydarzenia została otwarta wystawa, przedstawiająca całoroczną pracę członków pracowni plastycznej, prowadzonej pod czujnym okiem Artysty Plastyka  pana Andrzeja Jendrasiaka. Każdy  uczestnik został uhonorowany białą różą oraz pamiątkowym dyplomem. Wśród licznych obrazów znalazły się 3 szczególnie ważne: prezentacja malarska pani Ireny Gołębiewskiej, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Uniwersytetów Trzeciego Wieku-Juwenalia 2012, obraz pani Marii Skrzypek wyróżniony na Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej „Interpretacje” nt. „Tajemniczy ogród” Piastów 2013 oraz dzieło pani Krystyny Misickiej, które zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Uniwersytetów Trzeciego Wieku- Juwenalia 2013. Na scenę zaproszeni zostali również instruktorzy zajęć stałych: pani Marianna Gocan, pani Joanna Diehl, pan Stefan Czarnecki, pan John Martin Okoth, którzy zostali obdarowani symbolicznym sercem będącym wyrazem wdzięczności za cały rok pracy. Część artystyczną tego dnia uświetnił występ „Szczęśliwej 60-tki” pod kierunkiem pana Henryka Popławskiego. Zespół zaprezentował spektakl „Obrazek starowarszawski U Grubego Joska”, którym rozbawił naszych studentów ale również sprawił, że słuchacze byli aktywni i chętnie włączali się w wspólny śpiew. Po gorącej owacji, nastał czas na życzenia na okres wakacji: dobrej energii i słońca, które naładuje Wszystkich pozytywnie na kolejny rok akademicki. Po oficjalnych uroczystościach dla ducha, było również coś dla ciała czyli słodki poczęstunek, przy którym wszyscy nasi słuchacze chętnie wymieniali refleksje po zakończonym roku akademickim 2012/2013.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: