Piknik Społeczne Inspiracje – BO 2024

Serdecznie zapraszamy na Piknik Społeczne Inspiracje 8 czerwca w godzinach 12-18.
Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, bez względu na wiek, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gorąco zachęcamy, abyście spędzili ten dzień razem z Nami.

HARMONOGRAM IMPREZY:

12:00początek imprezy

12:15 – 13:00Teatr Bajki Agi „Pogaduchy z drzewem”- Dziewczynka o imieniu Maura nie może doczekać się wiosny. W tradycyjny sposób chce pożegnać kukłę Zimy. Ta jednak ma inny pomysł. Maura wsłuchując się w jej prośby zgadza się i pozwala wyruszyć jej w świat. Musi wymyślić inny sposób na powitanie ulubionej pory roku. Gdy chce zrobić bukiecik z gałązek pobliskiego drzewa, odsłania się przed nią dotąd nieznany świat.

12:30 – 13:30Warsztaty-malowanie ekotoreb – Warsztaty w stylu eko, podczas których, przy wykorzystaniu wyobraźni, dostępnych szablonów oraz akcesoriów malarskich, uczestnicy stworzą kolorowe, bawełniane torby wielokrotnego użytku.

13:00 – 14:30Pokaz szczudlarski – podczas którego zostanie zaprezentowana sztuka chodzenia na szczudłach oraz żonglowanie.

13:30 – 14:30Warsztaty- tworzenie obrazów z mchu – to kreatywny sposób na wyrażenie piękna przyrody. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć unikalne dzieła sztuki, wykorzystując naturalne materiały.

14:00 – 15:00„Pociągiem dookoła świata” – animacje dla dzieci– animatorki zabiorą dzieci w muzyczną podróż kolorowym pociągiem dookoła świata. Jednak nie będzie to zwykły, ważący kilka ton pociąg! Dzięki specjalnej trąbce i zaklęciu będziemy mogli wspólnie z dziećmi odwiedzić takie kraje jak: Włochy, Stany Zjednoczone, Irlandię, Brazylię, Hawaje, Meksyk i Japonię! W każdym nowo poznanym miejscu spędzimy trochę czasu na zabawach m.in. tańce animacyjne, przeciąganie liny, hawajskie limbo, amerykański slalom z konikami, rock n’roll, meksykański taniec z rodzicem, irlandzki folk dance w kole, zabawa taneczna w szukanie kolorów, zabawa z chustą animacyjną czy też łapanie baniek z Pikachu.

14:30 – 14:45 – Teatr Maska – „O królewnie, piekarczyku i sztuce pieczenia chleba”

15:00 – 16:30 – Warsztaty cyrkowe – W programie: – chustki do żonglerki – piłki do żonglerki – maczugi do żonglerki – talerze cyrkowe – rola – bola – monocykl – szczudła.

15:00 – 17:00 – Warsztaty stolarskie – pod czujnym okiem instruktora dzieci oraz rodzice będą mieli okazję twórczo współpracować, wkraczając w świat rzemiosła, ucząc się nie tylko używać narzędzi, ale również myśleć kreatywnie i tworzyć ciekawe prace.

15:00 –15:15 – Pokazy taneczne 2 grup MOK KAMYK (taniec nowoczesny)

15:20 –15:40 – Pokazy taneczne 2 grup MOK KAMYK (dance – mix)

15:45 –16:00 – Występ muzyczny zespół „Kamyk”

16:00 – 16:15 – Występ muzyczny zespół „Metafora”

16:20 – 16:50 – Występ muzyczny uczestników zajęć wokalnych „Kuźnia Art”

17:00 – zespół Junk Hustler
Kapela Junk Hustler to zespół z Pruszkowa, tworząca muzykę będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej.

18:00 – zakończenie imprezy

Projekt „Pikniki, zajęcia plenerowe i wolontariat w Malichach (ob. 3 – Malichy-Tworki)” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VIII edycja 2024