6 listopada nasi studenci wyruszyli na pierwszy w tym semestrze spacer tematyczny pt. „Judaika Warszawska”. Spotkanie poprowadził znany i ceniony przewodnik – Pan Tadeusz Bańkowski.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od poznania historii jednego z najstarszych, czynnych Cmentarzy Żydowskich w Warszawie. Nasi Słuchacze dowiedzieli się, jak wyglądał żydowski pochówek, a także co znaczą poszczególne symbole na żydowskich grobach, a również czemu ustawia się na nich kamienie zamiast tradycyjnych dla polskiej kultury zniczy i kwiatów. Następnie udaliśmy się w kierunku Muzeum Żydów Polskich, pod Pomnik Bohaterów Getta, gdzie zobaczyliśmy Tablicę upamiętniającą przeprosiny Willy’ego Bradta, a stamtąd ruszyliśmy Traktem Męczeństwa i Walki Żydów aż do Bunkru Anielewicza i na Umschagplatz.
Uczestnicy wycieczki mieli także okazję zobaczyć interaktywną wystawę Muzeum POLIN. Tam przewodnik swoją opowieścią przeniósł zwiedzających w podróż od średniowiecza do współczesności tłumacząc zarazem skąd i w jakich okresach Żydzi pojawili się w Polsce. Wyjaśnił też w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie oraz przez jakie wydarzenia przestał nim być. Prócz oglądania zabytkowych obrazów była również możliwość wydrukowania sygnetów pochodzących z żydowskich książek, a dla zainteresowanych architekturą czekała rekonstrukcja dachu drewnianej synagogi oraz niezwykła ulica multimedialna.